Moto3 vyhrál Rins. Kornfeil pátý a Hanika dvanáctý

31.08.2014....

Moto3

Stejně jako v předchozích závodech se i dnes vytvořila obrovská skupina, kdy za sebou v těsném kontaktu bylo naskládáno 16. jezdců. Z našich závodníků byl při chuti hlavně Jakub Kornfeil, který se v polovině závodu pohyboval už na 5. pozici a bojoval především s Jackem Millerem, který jede na tovární KTM. Do čela se mezitím probojoval skvěle jedoucí Miguel Oliveira, který byl se svou Mahindrou velice rychlý.

Na čele se ale pořadí neustále přelévalo a ani Oliveira se na první pozici moc dlouho neohřál. Asi deset kol před cílem se zdálo, že naše jezdce opouští štěstí. Jakub, který začal mít velké problémy, udržet své pozice na rovinkách, se propadl až na 11. místo. Karel Hanika byl potom na místě 14. a dotíral, na něj Romano Fenati s KTM.

Moto3-Action-GBR-RACE-576687

V posledním kole se začalo v první skupině bojovat o každý metr tratě a především Miguel Oliveira se nechtěl spokojit se 4. pozicí. Jezdci jeli několikrát bok po boku a mnohdy došlo i ke kontaktu, ale cílovou páskou nakonec projel s těsným rozdílem 0,011 sec, na prvním místě Alex Rins. Místo druhé vybojoval Alex Marquez, kterému opravu jen velice těsně uteklo vítězství v tomto napínavém závodu. Místo třetí si po skvělém výkonu, vybojoval italský závodník Enea Bastianini, jehož ztráta na vítěze byla jen 0,072 sec. Nepopulární 4. pozice nakonec zbyla pro portugalského závodníka s motocyklem Mahindra, Muguela Oliveiru. Jeho ztráta na prvního Rinse byla jen 0,123 sec.

Moto3-Action-GBR-RACE-576681

Velkou radost českým fanouškům udělal Jakub Kornfeil, který se se svou KTM držel na čele druhé skupiny. Během posledního kola před sebe nikoho nepustil. A přesto, že na Jakuba zle dotíral hlavně Jack Miller a Niccolo Antoneli, tak Kuba neztratil nervy a vybojoval si skvělé 5. místo. V posledním kole se zadařilo i druhému českému jezdci Karlu Hanikovi, který se dostal před další soupeře a cílem projel na 12. pozici. Celá tato skupina, kde jelo 12 jezdců, projela cílem v necelých dvou sekundách.