Mistrem Evropy je Karel Hanika

6. 10. 2013....

Závod třídy Moto3 vyhrál v Albacete český motocyklový závodník Karel Hanika, který získal titul Mistra Evropy 2013.

Sedmnáctiletý Karel Hanika má skvělou sezonu, kdy vyhrál Red Bull Rookies Cup, šest závodů Moto3 v německém IDM, získal smlouvu s týmem z mistrovství světa Red Bull KTM Ajo a nakonec titul mistra Evropy.

Do závodu evropského šampionátu Hanika startoval na okruhu v Albacete druhý a dokázal porazit soupeře z kvalitních evropských soutěží. Od startu až do cíle to byla velmi vyrovnaná bitva o vítězství.

Krátce po startu spadl Luca Marino, bratr Valentina Rossiho, a zopakoval tím podobný průběh závodu, jaký absolvoval, když jel v mistrovství světa na divokou kartu v Misanu. K vážné nehodě došlo při kolizi Jorge Navarra a Alejandra Medina. Navarro skončil v péči lékařů, Medina tím přišel o stupně vítězů, ale v závodu pokračoval a cílem projel osmý.

Český závodník Karel Hanika ve finále dokázal porazil o 0,086 sekundy motocyklového šampiona z Holandska Bryana Shoutena a získal titul Mistra Evropy 2013. Na třetím místě skončil se ztrátou necelých čtyř desetin Australan Remy Gardner, syn Wayne Gardnera, mistra světa pětistovek z roku 1987. Na čtvrtém místě je vítěz kvalifikace Andrea Migno.