Miguel Oliveira vítězem závodu Moto3 v Sepangu. jakub Kornfeil šestý, Hanika nedojel

25.10.2015....

Do závodu nejlépe odstartoval Miguel Oliveira, který se dostal do vedení. Kuba Kornfeil, který startoval ze 4. místa, se kolem této pozice udržel. Karel Hanika se posunul ze 14. místa na místo jedenácté. V prvních zatáčkách se za Oliveirou seřadili Jorge Navarro, Francesco Bagnaia, Romano Fenati a Kuba Kornfeil se propadl na 5. místo. Naopak start nevyšel Dannymu Kentovi, který se propadl na 13. místo.

Během prvního kola se na čele vytvořila skupinak šesti jezdců. Byli zde Fenati, Bagnaia, Oliveira, Kornfeil, Navarro a Bastianini. Za nimi jeli Antonelli, Khairuddin, Binder, McPhee, Ono, Vazquez, Hanika, Kent, Viñales a Martin.

Na konci třetího kola se do vedení závodu dostal Kuba Kornfeil, ale po dlouhé cílové rovince ho poté předjel Miguel Oliveira. V přední skupině to bylo hodně na těsno a byl to pěkný mix. Tak, jak to vypadalo v prvních kolech, že se jezdci roztáhnou do několika skupin, tak se v 5. kole opět sjeli a na čele byla skupina 13 jezdců, kde byli i oba naši závodníci.

Bohužel v 7. kole závodu spadl Karel Hanika z 10. místa. Následně spadl i Manuel Pagliani.

Vítězem je Miguel Oliveira, který předvádí perfektní výkon na konci této sezóny. Na druhém místě dojel jeho týmový kolega z tovární KTM Brad Binder, který dojel těsně za ním se ztrátou 0,089 s. Třetí místo a další pódiové umístění získal Jorge Navarro z týmu Estrella Galicia 0,0. Čtvrtý skončil Niccolo Antonelli, kterého dělí od stupňů vítězů jen 0,032 s. Top5 získal Romano Fenati a Kuba Korfneil si dojel pro 6. místo. Danny Kent bohužel pro něj dojel až na 7. místě, takže nemohl oslavit zisk titulu, protože na něj Oliveira stáhl hodně bodů a rozdíl mezi Oliveirou a Kentem je už jen 24 bodů. Enea Bastianini skončil na 8. místě, takže přišel o možnost se stát vicemistrem Moto3 a ještě si bude muset ve Valencii uhlídat Fenatiho, aby mu nevzal celkové třetí místo.