Melero ovládl závodní víkend mistrovství světa FMX v Basileji. Petr Pilát skončil pátý

31.01.2016....

Druhý soutěžní den FIM Freestyle MX Mistrovství světa 2016, v   Basilaji ve Švýcarsku tentokrát v St. Jakobshalle odskákalo deset riderů. Brice Izzo do závodu nenastoupil z důvodu zranění zápěstí.

Do 70. závodu mistrovství světa nastoupil David Rinaldo s vidinou pomstít se za porážku z předchozího dne. Nicméně kvalifikaci vyhrál po bezchybné jízdě Maikel Melero. Petr Pilát jako jediný zástupce českého FMX, který v Basileji startoval obsadil páté místo. Do finále rovněž postoupili Remi Bizouard, Rob Adelberg a Luc Ackermann.

Ve finále samotném skončil právě německý mladík po pádu na šestém místě. Petr Pilát si po slušně provedených skocích doskočil pro páté místo. Čtvrtý posléze skončil David Rinaldo a stejný bodový zisk 389 bodů získal i Rob Adelberg. Adelberg nakonec tedy skončil třetí a vystoupal na podium.

V 90. závodě mistrovství světa kariérii předvedl Bizouard skvělou jízdu plnou působivých triků, ale na úřadujícího mistra světa a vítěze páteční noci v Španěla Melera opět nestačil. Maikel Melero nakonec tedy Basilejský sobotní večer vyhrál a to z dostatečným náskokem dvaceti osmy bodů.
V průběžném pořadí světového šampionátu vede s plným bodovým ziskem 40. bodů Melero, před Bizouardem, který ztrácí bodů 6. Petr Pilát po dvou pátých místech figuruje na pátém místě i průběžném pořadí seriálu.

Další dvě kola mistrovství světa se budou konat 26. / 27. února 2016 na Night of the Jumps v Berlíně (Mercedes Benz Arena).