Maxime Renaux ovládl 1. jízdu v Afyonu, před Jeremym Seewerem a ze sedmnáctého místa po startu třetím Timem Gajserem

04.09.2022….

MXGP

1. jízda MXGP

Start nejlépe vyšel Jeremy Seewerovi (Yamaha), před Mitchem Evansem (Honda),  Maximem Renauxem (Yamaha), Romainem Febvrem (Kawasaki), Glennem Coldenhoffem, Valentinem Guillodem (oba Yamaha), Mattiou Guadagninim (GASGAS), Calvinem Vlaanderenem (Yamaha), Jorgem Pradem (GASGAS) a Timem Gajserem (Honda), který se během jednoho kola posunul o pět pozic. V čele již jezdil čím dál více skvělý Evans. Nádherné souboje sváděli především v boji o třetí místo dva Francouzi, Renaux s Febvrem. Během dvou zatáček oba předjeli Seewera, ale ten si alespoň třetí místo zatím dokázal udržet. Naprosto skvěle jel těsně za Febvrem Guillod. Na prvních šesti místech jely čtyři motocykly značky tří ladiček. Ve čtvrtém kole dokonce Guillood předjel Febvra. Posunuli se také Prado a Gajser, když předjeli Vlaanderena. Ve čtvrtém kole to byl Renaux, jenž zajel prozatímně nejrychlejší kolo první jízdy. Po deseti odjetých minutách devátý Gajser ztrácel na Evanse jedenáct sekund. V šestém kole to byl Valentin Guillod na polo tovární Yamaze, kdo zajel nejrychlejší čas na jedno kolo. V šestém kole také Guadagnini předjel Coldehoffa, aby to samé o kolo později dokázali Prado s Gajserem. Nizozemec na Yamaze byl následně až čtrnáctý. Vedoucí Evans byl opět pod palbou ataků Renauxe. V kole osmém již byl sympatický Francouz ve vedení. Australana okamžitě „otravoval“ Seewer. Čtvrtý byl zpět Febvre a pátý jezdil s náskokem šesti sekund na šestého Guadagniniho Guillod. Evans rychle podlehl nejen Seewerovi, ale i Febvremu s Guillodem. V desátém kole stlačil jako první čas na jedno kolo pod 1:51 Renaux. V jedenáctém kole konečně Prada udolal Gajser a byl sedmý, jeden a půl sekundy za Gudagninim a pět sekund za pátým Evansem. Po dvaceti minutách tedy vedl Renaux, tři sekundy před Seewerem. Třetí Febvre ztrácel na lídra sekund šest. Ve dvanáctém kole jezdil Gajser šestý. Časy na jedno kolo měl pětinásobný mistr světa v těchto momentech nejlepší ze všech. Jeho ztráta na Renauxe ovšem činila propastných sedmnáct sekund. Kolo na to byl Gajser pátý, pět sekund za Guillodem. . Pád ovšem potkal Febvra, který byl rázem šestý. Souboje Febvre vs. Prado, využil Alberto Forato (GASGAS), a byl to právě Ital, kdo jezdil šestý. Gajser v šestnáctém kole zajel své nejrychlejší kolo a přiblížil se na tři sekundy ke Guillodovi. V sedmnáctém kole dokonce Gajser zajel nejrychlejší kolo druhé jízdy vůbec. V posledním kole ovšem Guillod ve snaze ubránit Gajserův smrtící tlak spadl. Vítězem první jízdy se nakonec stal výborný Renaux, před Seewerem a z patnáctého místa po staru Gajserem. Následovali: Guadagnini, Forato, Guillod, Prado, Febvre, Vlaanderen a desátý Brian Bogers (Husqvarna).

Výsledky 1. jízdy MXGP

1. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), 35:35.228; 2. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), +0:04.307; 3. Tim Gajser (SLO, Honda), +0:09.782; 4. Mattia Guadagnini (ITA, GASGAS), +0:14.401; 5. Alberto Forato (ITA, GASGAS), +0:16.034; 6. Valentin Guillod (SUI, Yamaha), +0:18.931; 7. Jorge Prado (ESP, GASGAS), +0:23.582; 8. Romain Febvre (FRA, Kawasaki), +0:25.213; 9. Calvin Vlaanderen (NED, Yamaha), +0:26.724; 10. Brian Bogers (NED, Husqvarna), +0:32.646; 11. Henry Jacobi (GER, Honda), +0:34.416; 12. Mitchell Evans (AUS, Honda), +0:34.733; 13. Alvin Östlund (SWE, Yamaha), +0:47.222; 14. Glenn Coldenhoff (NED, Yamaha), +0:57.502; 15. Ben Watson (GBR, Kawasaki), +1:03.171; 16. Ivo Monticelli (ITA, Honda), +1:08.941; 17. Nicholas Lapucci (ITA, Fantic), +1:39.154; 18. Panagiotis Kouzis (GRE, GASGAS), -15 lap(s); 19. Ruben Fernandez (ESP, Honda), -19 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing