Max Nagl suverénním vítězem první jízdy MXGP Belgie

31.07.2016....

Poslední červencový víkend byl svědkem čtrnáctého závodu FIM Mistrovství světa v motokrosu, MXGP Belgie na legendární pískové trati v Lommelu. Pole position získal na 1675 dlouhé trati plné bezedného písku, letos již po osmé slovinský týnejdžr Tim Gajser. Druhý dojel domácí Jeremy Van Horebeek a třetí další Belgický jezdec Kevin Strijbos. Před samotným závodem byl v čele seriálu Gajser s náskokem 109 bodů před druhým Antonio Cairolim a třetím Max Naglem, který ztrácel na Cairoliho 16 bodů. Poslední slovo určitě neřekl ani před závodem čtvrtý a to především díky dvou vynechaným Velkým cenám Romain Febvre. Ten na Gajsera ztrácí 128 bodů.

1. jízda

Holeshot první jízdy získal Charlier, druhý Nagl, před Strijbosem, Searlem, Simpsonem, Nicholsem, Cairolim. Desátý Gajser, čtrnáctý Febvre. Po prvním kole Gajser již osmý a Febvre jedenáctý. V druhém kole během jedné zatáčky se Cairoli dostal ze šesté na čtvrté místo. Start nevyšel Van Horebeekovi a Paulinovi. Ve třetím kole bylo pořadfí Nagl, Strijbos, Simpson, Desalle, Cairoli, Ferbvre a Gajser. V pátém kole se Febvre dostal před Desalla a Gajser před Cairolim. V pátém kole Gajser pátý. V šestém kole se na druhé místo dakázel před Strijbose Simpson. V desátém kole se Febvre dostal před Strijbose na třetí místo, aby mu Strijbos předjetí vrátil. Těsně za touto dvojicí je Gajser. O kolo později se nejen Febvre, ale i Gajser dostali před Strijbose. O kolo později se Gajser propadl na šesté místo mezi Desalla a Cairoliho. Ve třináctém kole padá podruhé jíž Gajser a než dokázal našlápnout motorku propadl se na šestnácté místo. Dvě kola před cílem se Strijbos dostal před Febvreho. V posledních metrech první jízdy předjel Febvre i Desalle. Zvítězil tedy Nagl, před Simpsonem, Strijbosem, Desallem, Febvrem a Cairolim. Gajser dojel patnáctý.