Max Anstie vítězem kvalifikace MX2 na MXGP Velké Británie. Šikyňa skončil na 28 a Vondrášek 31. místě

18.06.2016....

V jedenáctém podniku osmnáctidílné série FIM Mistrovství světa v motokrosu 2016, kategorie MX2 můžeme letos poprvé vidět i dva zástupce Českého a slovenského motokrosu. V Matterley Basin, kde se MXGP Velké Británie jede se v trénincích a kvalifikační jízdě představili osmnáctiletý Slovenský reprezentant v Bratislavě žijící Richard Šikyňa a dvacetiletý rodák z Liberce Jan Vondrášek.

Start do kvalifikačního závodu, který rozhoduje o postavení jezdců na startu nedělních finálových jízd se nejlépe podařil Ferradisovi, před Anstiem, Sterrym, Tonkovem, Zaragozou. Herlings jezdil dvanáctý. Ještě v prvním kole lehce upadal Seewer. Bohužel úvod nevyšel Šikyňovi a Vondráškovi, když jezdili na 36 37 místě. Ještě hůře na tom byl Jonass, jenž jezdil poslední tedy 38. Ve dvanácté minutě se Anstie dostal do vedení. Druhý jezdil Ferrandis, dále následovali Tonkov, Seewer, Covington, Petrov a sedmý Herlings. V šestnácté minutě se na třetí místo probil Seewer, když předjel Tonkova. Tři kola před cílem se Herlings dostal na páté místo a na šesté Petrov, který jak se zdálo chytil Herlingsovu stopu a rychlost, když se lídra šampionátu MX2 držel "jak klíště". Kvalifikační jízdu nakonec ovládl domácí Anstie, před Ferrandisem a třetím Seewerem. Dále se seřadili Tonkov, Herlings, Petrov a sedmý Paturel. Osmadvacátý skončil Šikyňa a Vondrášek dojel jedenatřicátý.