Mattia Guadagnini vítězem 1. jízdy GP České republiky třídy MX2

25.07.2021….

Poslední červencová neděle byla svědkem pátého podniku FIM Mistrovství světa v motokrosu 2021 kategorií MXGP a MX2. Závod se odjel na trati v Lokti nad Ohří jako MXGP České republiky. Dopolední měřený trénink třídy MX2 ovládl Jago Geerts (Yamaha), před Roanem Van Moosdijkem (Kawasaki) a před svým týmovým kolegou Maximem Renauxem (Yamaha). V MXGP byl letos poprvé v měřeném tréninku nejrychlejším Jorge Prado (KTM). Druhý na start vyjížděl Romain Febvre a třetí Ivo Montichelli (oba Kawasaki). Lídr průběžného pořadí FIM MXGP 2021 Tim Gajser byl pátý. Na západě Čech se sice objevil Jeffrey Herlings, ale do závodu kvlůli zlomené lopatce nastoupit nemohl.

MX2

1. jízda

Nejlepší start do první jízdy předvedl Mattia Guadagnini (KTM), před Wilsonem Toddem (Kawasaki), Tomem Viallem (KTM), Jedem Beatonem (Husqvarna), Andreou Adamem (Honda), Rubenem Fernadezem (Honda), Kayem De Wolfem (Husqvarna), Renem Hoferem (KTM). V prvním kole se na druhé místo dostal Vialle. Mimo top desítku začali Jago Geerts i Maxime Renaux (oba Yamaha). Dvacátý první byl v samém úvodu Jakub Terešák (KTM), dvacátý třetí Adam Dušek (KTM), třicátý druhý Petr Polák (Yamaha) a Petr Rathouský (KTM) jezdil osmatřicátý. Po odjetých deseti minutách vedl Guadagnini o tři sekundy před svým týmovým kolegou z továrního týmu KTM Viallem, který se k závodění vrátil pom zranění ruku, jenž si přivodil při tréninku mezi závody v Rusku a Velkou Británií. V pátém kole předvedl rasantní předjetí Renauxe, Thibault Benistant (Yamaha). Oba jmenovaní v témže kole udolali Hofera. To vše se odehrávalo v bojích kolem desátého místa. Mezi tím Terešák poskočil na místo devatenácté, aby v kole devátém byl jedenadvacátý. Právě boje na konci nejlepší desítky byly na začátku druhé fáze jízdy divácky nejzajímavější. Deset minut před koncem rozjížďky vedl Guadagnini o dvě a půl sekundy před Viallem. Ten měl pro změnu osm sekund náskoku na Beatona. Čtvrtý stále jezdil Fernandez, pátý skvěle jedoucí Australan Todd. Toho ale v jedenáctém kole udolal Renaux. Tři kole před cílem měl potíže na jednom ze skoků Vialle, ale dopat na přední kolo zvládl z bravurou. Vítězem se nakonec stal Guadagnini, což mu zajišťovalo virtuálně to, že právě on byl lídrem seriálu. Druhý skončil Vialle, třetí Beaton, čtvrtý Fernandez, pátý Renaux, šestý De Wolf, sedmý Todd, osmý Van De Moosdijk, devátý Benistand a desátý Hofer. Jedenadvacátý skončil Terešák, dvacátý čtvrtý Polák, třicátý první Rathouský a Dušek třicátý čtvrtý.

Výsledky 1. jízdy MX2

1. Mattia Guadagnini (ITA, KTM), 33:59.915; 2. Tom Vialle (FRA, KTM), +0:02.658; 3. Jed Beaton (AUS, Husqvarna), +0:04.761; 4. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:06.004; 5. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), +0:07.003; 6. Kay de Wolf (NED, Husqvarna), +0:10.874; 7. Wilson Todd (AUS, Kawasaki), +0:16.754; 8. Roan Van De Moosdijk (NED, Kawasaki), +0:18.361; 9. Thibault Benistant (FRA, Yamaha), +0:19.869; 10. Rene Hofer (AUT, KTM), +0:23.062; 11. Mathys Boisrame (FRA, Kawasaki), +0:27.742; 12. Jago Geerts (BEL, Yamaha), +0:29.263; 13. Andrea Adamo (ITA, GASGAS), +0:50.327; 14. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +0:52.628; 15. Isak Gifting (SWE, GASGAS), +0:57.313; 16. Mikkel Haarup (DEN, Kawasaki), +0:58.529; 17. Michael Sandner (AUT, KTM), +1:04.264; 18. Bastian Boegh Damm (DEN, KTM), +1:06.064; 19. Lion Florian (GER, KTM), +1:07.483; 20. Jan Pancar (SLO, KTM), +1:08.688; 21. Jakub Teresak (CZE, KTM), +1:09.708; 22. Kevin Horgmo (NOR, GASGAS), +1:11.873; 23. Glen Meier (DEN, KTM), +1:20.547; 24. Petr Polak (CZE, Yamaha), +1:24.134; 25. Giuseppe Tropepe (ITA, Husqvarna), +1:42.921; 26. Nathan Renkens (BEL, KTM), +1:46.698; 27. Ashton Dickinson (GBR, KTM), -1 lap(s); 28. Joel Rizzi (GBR, Honda), -1 lap(s); 29. Stephen Rubini (FRA, Honda), -1 lap(s); 30. Noah Ludwig (GER, KTM), -1 lap(s); 31. Petr Rathousky (CZE, KTM), -1 lap(s); 32. Timur Petrashin (MFR, KTM), -1 lap(s); 33. Paul Haberland (GER, Honda), -1 lap(s); 34. Adam Dusek (CZE, KTM), -1 lap(s); 35. Gianluca Facchetti (ITA, Honda), -1 lap(s); 36. Gerard Congost (ESP, Yamaha), -1 lap(s); 37. Marnique Appelt (GER, KTM), -1 lap(s); 38. Julian Vander Auwera (BEL, Husqvarna), -2 lap(s); 39. Conrad Mewse (GBR, KTM), -7 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing