Márquez vítězem MotoGP v Indianapolisu

11.08.2014....

Marc Márquez vyhrál desátý závod letošní sezony Red Bull Indianapolis Grand prix a stále jej nikdo nedokázal porazit. Jako druhý dojel do cíle Jorge Lorenzo před svým týmovým kolegou Valentinem Rossim.

Deset závodů královské třídy v řadě naposledy vyhrál Mick Doohan v roce 1997. Márquezovo vítězství představuje 100. vítězství španělského jezdce v královské třídě a 500. vítězství španělského jezdce ve všech kategoriích dohromady.

Valentino-Rossi-Movistar-Yamaha-MotoGP-INP-RACE-575118

V 11. kole využil Márquez toho, že Lorenzo bojoval s Rossim o pozici v čele, a dokázal oba předjet. Potom vyrazil dopředu a nikdo už neměl šanci. Do cíle dojel o necelé dvě sekundy před Lorenzem.

Rossi v úvodní fázi závodu vedl, dařilo se mu odrazit útok Andrey Doviziosa, který zahájil závod dobře, ale potom klesl až na sedmé místo. Rossi dojel do cíle jako třetí a stal se prvním jezdcem, který získal v královské třídě 4000 bodů.

Jorge-Lorenzo-Movistar-Yamaha-MotoGP-INP-RACE-575116

Dani Pedrosa obsadil čtvrté místo po startu z osmé pozice na roštu. Vsadil na tvrdší přední pneumatiku.
Dobrý závod zajel Pol Espargaró, který byl pátý, jeho týmový kolega Bradley Smith dojel do cíle jako šestý, i když měl v sobotu závažnou nehodu, při níž se mu zhoršilo staré zranění prstu.

Cal Crutchlow byl osmý - na svého kolegu Doviziosa (7. pozice) měl dvacetisekundovou ztrátu. Následoval Scott Redding, desátý byl Hiroši Aojama. Jeho dočasný týmový kolega Leon Camier měl smůlu. Závod předčasně ukončil šest kol před koncem.

Dani-Pedrosa-Repsol-Honda-Team-INP-RACE-575119

Závod nedokončili také Héctor Barberá a Danilo Petrucci kvůli technické závadě. Ve čtvrtí zatáčce prvního kola měl nehodu Álvaro Bautista s Yonnym Hernándezem.

Ve 13. kole se srazili Stefan Bradl a Aleix Espargaró. Bradl závod ukončil. Espargaró se pokusil pokračovat, ale motocykl byl natolik poškozený, že to také musel vzdát.

Andrea Iannone ukončil závod v 17. kole kvůli závadě. V té době jel na dobrém osmém.