Marquez bude zřejmě příští rok startovat v Moto2 i v MotoGP

30. 12. 2013....

Marc Marquez se nechce spokojit pouze s tím, že sesadil Freddieho Spencera jako nejmladšího vítěze kralovské kubatury. Chce mu vzít další rekord, stát se vítězem dvou kubatur zároveň, stejně tak jako Spencer v roce 1985 ve věku 23 let. Informovala o tom Honda, FIM a Dorna jeho rozhodnutí akceptují již pro příští sezónu v Moto2 a MotoGP.

Myšlenka se začala rýsovat při testech po VC Valencie a při oslavách v Cerveře to trojnásobný šampion potrvdil i Shuhei Nakamotovi, který byl tímto nápadem nadšen a ihned se šel pokusit sjednat podmínky k FIM, která nic nenamítala. Zbývala tak Dorna, která již měla předběžný seznam registrovaných závodníků pro rok 2014 v Moto2, avšak i tentokrát učinila výjimku a dovolila Marquezovi start v příštím ročníku.

Marquez by měl jezdit v týmu s oficiální podporou od Hondy, týmu IDEMITSU Honda Team Asia, ve kterém bude v příští sezóně jezdit mladá japonská hvězda Takaaki Nakagami.

Honda se ještě pokouší změnit harmonogram závodů mistrovství světa, aby měl Marquez více času připravit se na druhý závod dne, avšak to se zdá být obtížné, zejména kvůli televizím.

Pokud se tedy vše potvrdí, bude to velmi náročná sezóna pro Marca, jelikož se letos v každé kubatuře pojede 19 závodů. To znamená, že by Marquez absolvoval celkem 38 závodů v sezóně 2014!

Připomeňme si, že pilot z Louisiany (Spencer) se v roce 1985 zúčastnil 11 závodů v kralovské kubatuře, když získal 7 vítězství a 3 druhá místa. Zatímco v 250cc nastoupil do 10 závodů a získal rovněž 7 vítězství a jedno druhé místo.

Poslední jezdec, který získal dvojí titul mistra světa byl Jorge Aspar Martinez v roce 1988 v kategoriích 80cc a 125cc na motocyklech Derbi. Tehdy získal v 80cc 6 vítězství a jedno druhé místo v 7 závodech sezóny a v 125cc získal 9 vítězství a jedno druhé místo v 11 závodech.

Není pochyb, že se v nejbližších dnech bude o tomto tématu ještě více diskutovat a to přinese určitě ještě větší zájem diváků o následující sezónu.

Je však třeba to brát s nadhledem, jelikož se blíží Silvestr a mohl by to být pouze nějaký vtip.

zdroj: marcmarquez.cz