Marc Márquez nejlepší jezdec současnosti

11.11.2014....

Jedenadvaceti letý Španěl vyhrál třináctou Grand Prix roku 2014 a tím překonal stávající rekord Australana Micka Doohana z roku 1997, který představoval celkem dvanáct vítězství v jednom roce. Márquez se během závodu dostal do podobné situace jak letos v Aragonii, kde v dešti zůstal na dráze a havaroval. Ve Valencii v některých částech okruhu taktéž pršelo, ale tentokrát rozhodnutí zůstat na dráze Márquezovi přineslo již zmíněné třinácté zlato. Navíc společně s bratrem Alexem slaví tituly mistra světa, což je věc nevídaná a v historii šampionátu zcela ojedinělá.

"Mám velkou radost, zejména za bratra! Je to velmi šťastný den, dokonce víc než byl v Motegi, kde jsem získal titul mistra světa. Alex vyhrál titul Moto3, který si určitě zasloužil a já byl nakonec schopný sezonu uzavřít vítězstvím tady ve Valencii. Blahopřeji svému bratrovi za jeho výkony v sezoně, protože jak on, tak Honda odvedli během sezony skvělou práci! Teď je načase, abychom to oslavili jak se patří, protože něco takového bude velmi těžké v příštím roce zopakovat. Během závodu jsem myslel na Aragonii, protože pršelo a v jednu chvíli jsem vážně zvažoval, že zajedu vyměnit motorku. Nakonec jsem to ustál, zůstal v klidu a dnes jsme byli s touto strategií úspěšní. Byla to to celkem těžká zkouška, kterou jsem si užil, ale místy trošku trpěl. Děkuji všem v týmu za jejich vynaložné úsilí v této báječné sezoně!"

zdroj: world.honda.com

zdroj foto: motogp.com