Lorenzo odstartuje do závodu MotoGP v Německu z první řady. Rossi z druhé

11.07.2015....

Slunný a divácky zaplněný Sachsenring viděl dnes skvělý kvalifikační souboj o pole position na zítřejší Motorrad Grand Prix Deutschland, v níž získali jezdci  Movistar Yamaha MotoGP díky Jorge Lorenzovi třetí a díky Valentino Rossimu šesté místo.

V hlavní části kvalifikace se po prvních výjezdech pořadí na špici ustálilo v podobě Marc Marquez - Andrea Iannone - Valentino Rossi - Dani Pedrosa - Aleix Espargaro - Jorge Lorenzo, když Marc Marquez zajel nový rekord okruhu 1:20,838.

Ve druhém výjezdu se dostal pod 1:21 Jorge Lorenzo a poskočil na druhou příčku průběžného pořadí. Z té ho však skvělým kolem odsunul Dani Pedrosa, který se na moment dokonce dostal na první příčku, ale Marc Marquez si dalším skvělým kolem vzal pole position zpět, když rekord okruhu dokázal stlačit ještě o další půl sekundy a o postavení tří španělů v první řadě tak bylo rozhodnuto.

Jorge Lorenzo

Třetí místo je dobrý počin, protože tento okruh není pro Yamahu nejednoduší. Na úvod jsem nebyl šťastný ze svého výkonu a nemohl zajet rychlý čas. nakonec se to povedlo a byl jsem velmi šťastný a dokonce jsem měl i blízko pole position. Musím ale uznat, že Hondy byly opravdu hodně rychlé. Uvidíme zda budeme Márquezovi stačit, protože je velice silný. Je jasné, že pro závod uděláme vše co je v našich silách.

Valentino Rossi

"Chtěl jsem zítřejší závod začít více v předu, protože náš potenciál nebyl vůbec špatný. Doufal jsem a myslel, že budu moci zajet kolo za 1'20, ale udělal jsem několik chyb. Druhá řada je docela dobrá a jsem velice blízko za nejlepšími. mohu držet tempo i na ojetých pneumatikách, teď musíme vylepšit drobné problémy a provést drobné nastavení. Když se podíváme na dnešní tempo, Márquez je velmi silný, stejně tak i Pedrosa. Jorge a já jsme na tom podobně. Zítra se budu snažit bojovat s Jorgem Lorenzem, abych byl lepší než on.