Lední hokej: HC Kometa Brno - HC Olomouc 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

14.10.2017....

Ve 12. kole Tipsport hokejové extraligy přijeli do města pod Špilberkem hráči z 80 kilometrů vzdálené Olomouce. Olomouckým patřila před zápasem dvanáctá příčka, zatímco domácím první. Ti předvedli v minulém kole nevídaný obrat v Plzni, kde prohrávali o tři góly, aby nakonec v prodloužení brankou Erata vyhráli. Olomouc vydřela dva cenné body po vítězství v prodloužení ve Vítkovicích.

Utkání začalo tlakem domácích a netrvalo dlouho aby šli do vedení. Běžela 6. minuta, kdy svůj první gól v dresu Komety zaznamenal Barinka. Ten z dálky a úhlu nahodil puk před branku, který k překvapení všech skončil v brance Konráda 1:0. O minutu a půl později se v šanci ocitl Erat, ale tentokrát si jeho střelu brankář Mory pohlídal. V 11. minutě projel podél mantinelu Čermák, ke kotouči se dostal Svoboda, ale Konrád byl opět na místě. Do šancí se v těchto fázích zápasu dostávali jen hráči domácích. Na samém začátku 12. minuty se neprosadil po přihrávce Dočekala Vojtěch Němec. Ještě ve 12. minutě, se ale již hodně zaplněná DRFG Aréna radovala po druhé. To třetí brněnská formace předvedla ukázkovou souhru. Puk se po milimetrové přihrávce od Haščáka dostal na zcela volného Vojtěcha Němce, který tváří v tvář Konrádovi ukázal své šikovné ruce, rozhýbal si olomouckého gólmana a poslal mu kotouč mezi betony 2:0. V 16. minutě Zaťovič předvedl pohotovou střelu, která olízla horní tyč olomoucké branky. 62 sekund před koncem se Kometa radovala po třetí. Na trestné lavici byl hostující Houdek. Krejčík nahazoval na bránu, Vincour do jeho střely vložil hůl a Konrád neměl šanci zareagovat. 3:0.

Na začátku 2. třetiny byl ve velké šanci Zaťovič, ale olomoucký gólman svůj tým podržel. Ve 23. minutě se v největší šanci ocitli Hanáci, ale Strapáč nezpracoval Mrázovu přihrávku ideálně. Ve 25. minutě se do brejku dostal Radim Zohorna, ale gól z toho nebyl. Ve 28. minutě Vyrůbalík ve velké šanci a sám před Čiljakem nedokázal zakončit. Ve 39. minutě se Hruška se Zaťovičem dostali do přečíslení dvou na jednoho, párkrát si vyměnili puk a druhý jmenovaný mohl zakončovat do prázdné brány, ovšem jeho situace nebyla zase až tak jednoduchá.

Ve 3. třetině se v první větší šanci ocitl Eberle, ale Čiljak si s jeho pohotovou střelou poradil. Největší šanci dosavadní části třetí části hry měli Hanáci, Knotkovi ale v poslední chvíli sjel puk z hokejky. Poté si druhou přesilovku v zápase zahráli hosté, ale Brňané se dokázali ubránit. Ve 52. minutě si do útočné třetiny najel Haščák, kde dostal nezištnou přihrávku od V. Němce a řídil se pravidlem, když nevíš co s pukem, vystřel, což mu 100% vyšlo, to si najel mezi dvěma bránícími hráči mezi kruhy a tvrdou bombou byl stav 4:0. V 56. minutě se Mráz a Strapáč dostali do přečíslení, ale druhý jmenovaný se neprosadil. Přesně 180 sekund před koncem zápasu se prosadila Kometa po páté. Dvacetiletý Horký, jenž byl v loňském roce kapitánem juniorky Komety, a který nastoupil ke třetímu zápasu v extralize v životě, si připsal premiérový gól mezi mužskou hokejovou elitou. Mallet vybojoval puk v útočném pásmu, projel za Olomouckou branku a přihrál Horkému, který bekhendovou střelou prostřelil Konráda, 0:5.

Branky a nahrávky: 6. Barinka (Štencel), 12. V. Němec (Haščák, Štencel), 19. Vincour (J. Krejčík, M. Erat), 52. Haščák (V. Němec, Dočekal), 57. Horký (Mallet). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 5:0.

HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda (C), L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, R. Zohorna, Horký.

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Sundher, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Holec, Herman, Rác – R. Vlach.