Lední hokej: 12. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2018/2019: HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4 : 2

22.10.2018....

Kometa se v letošní sezóně poprvé představila na ledě pražské Sparty, kde do poloviny utkání vedla 2:1 a měla řadu možnosti přidat třetí gól. Jenže Sparta vyrovnala a k tomu využila dvě přesilové hry v řadě a překlopila výsledek na svou stranu. Ve třetí části hosté tlačili, opět měli plno možnostní na snížení, to se však nekonalo a Kometa odjíždí z hlavního města bez bodu.

Výborná atmosféra, skvělá kulisy a také parádní hokej z obou stran. Taková byla první třetina, která lépe vyšla Kometě. Ta do ní vstoupila na výbornou. Hned ve třetí minutě využil přesilovku Bedřich Köhler, jenž protečoval nahození bývalého hráče Sparty Juraje Mikuše - 0:1. Přesně o minutu později mohlo být vyrovnáno, Blainovu ránu z pravého kruhu zastavila tyč. Hrál se útočný hokej, Brňané dál hrozili a po střele Zaťoviče a dorážce Petera Muellera musel Machovský podruhé lovit kotouč ze sítě. Americký hokejista operoval na brankovišti a vyplatilo se - 0:2.

V 10. minutě bylo sníženo, Sparta přitlačila soupeře ve své obranné třetině a resultovala z toho trefa Stevena Delisleho, Vejmelka nic neviděl a domácí se mohli radovat. Brněnský bek Mikuš poté seděl na trestné lavici a jakmile skončil jeho trest, vyrazil sám na Machovského, ten ale zasáhl ramenem a nedopustil třetí inkasovanou branku za svými zády.

Do poloviny utkání platil neustále stav, který byl příznivější pro Kometu. V této pasáži hry měli hosté kotouč častěji na hokejkách a hrozili po dobrých šancích. Pláška vychytal lapačkou Machovský, stejně tak sparťanský gólman zastavil nebezpečné střely Němce a Dočekala.

Místo navýšení skóre bohužel přišlo smolné vyrovnání. Jiří Smejkal nahodil kotouč před bránu a tam si jej jeden z obránců Brna srazil bruslí. Do konce třetiny viděli diváci ještě dva góly, oba padly v přesilovkách. Nejprve se trefil Jeremi Blain a o dvě minuty později zakončil sám na brankovišti Petr Kumstát - 4:2.

Kometa svého protivníka ve třetí části jasněpřestřílela, hrálo se prakticky před Machovským, ale kýžená kontaktní branka nepadla. A to i přesto, že hráli Moravané dvě přesilovky v řadě. Největší šance měl Holík s Muellerem, neuspěli. Snaha modrobílých byla patrná, chtěli s výsledkem něco udělat. Vzali si time out a odvolali Vejmelku z brány, leč další gól už nepadl a Kometa odjíždí z Prahy bez bodu.

Branky a nahrávky: 10. Delisle (Smejkal, Tomáš Dvořák), 34. Smejkal, 37. Blain (P. Vrána), 39. Kumstát (Forman, Pech) – 3. Köhler (Mikuš, Štencel), 9. Mueller (Zaťovič, P. Holík). Rozhodčí: Hribik, Šír - Špůr, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 15 471. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:2, 4:2. Hráči zápasu: Jiří Smejkal - Peter Mueller.

HC Sparta Praha: Machovský – Piskáček, Tomáš Dvořák, Blain, Kalina, Gregorc, Delisle, T. Pavelka – Smejkal, Černoch, Pšenička – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, Forman – Buchtele, Sill, Beran.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Mikuš, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák, Köhler – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, Süss, R. Zohorna.