Lední hokej: 31. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2018/2019 HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 1:4

30.12.2018....

Poslední neděle roku 2018 patřila v České republice 31. kolu Tipsport extraligy ledního hokeje. Předsezónní los rozhodl o tom, že úřadující mistr z Brna zamířil do města perníku, do Pardubic. Dalo se očekávat, že domácí Dynamo, vedené trenérem Ladislavem Lubinou, po třináctizápasové šňůře porážek a pátečnímu vítězství nad pražskou Spartou se budou chtít se svými fanoušky rozloučit v roce 2018 jakýmkoliv vítězstvím. Jihomoravané však byli jiného názoru a do města pod hradem Špilberk si odvezli cenou výhru 1:4. Střelecky se prosadil nejlepší brněnský střelec Holík, jenž skóroval dvakrát a jednou se mezi tři tyče trefili Erat a Hruška.

Domácí mančaft před vyprodanou arénou nastoupil do první třetiny v modrých retro dresech na počest 95. výročí založení klubu bez bázně a hany. První šanci zápasu měl právě jejich Dušek.

Hosté poté předvedli překrásnou přímočarou akci, kdy Mueller zavezl puk do útočné třetiny, našel volného Štencela, který protečoval puk ke zcela volnému Holíkovi, který již dokázal trefit zcela prázdnou pardubickou branku, 0:1. Od tohoto momentu byli hosté v první třetině jasně lepším týmem a Pardubice mohly dělovat jejich brankáři Kacetelovi, že šly do kabin jen s jednogólovou ztrátou.

Druhou část hry začali ovšem mnohem aktivněji domácí, kteří se ve druhé třetině představili v retro dresech barvy červené a s logem Tesla na hrudi. Na začátku 24. minuty se také po zásluze dočkali vyrovnání. Mandát nahrál na útočné modré do jízdy Poulíčkovi, který se svou střelou ze středu hřiště chvíli počkal, ale zamířil přes obránce přesně a srovnal na 1:1. V samém závěru třetiny domácí udrželi puk v útočném pásmu a Bubela nahrál z levé strany před branku Voženílkovi, ten čtyři sekundy před sirénou zajímavou šanci  nevyužil.

Vše podstatné se tedy odehrálo v třetí části hry. Ve 47. minutě hosté využili již druhou přesilovou hru v třetí třetině.  Mueller nahrál do pravého kruhu Eratovi, který zamířil zápěstím přesně nad Kacetelovu lapačku do horního rohu brány, 1:2. Na začátku 53. minuty se hosté dostali do trháku. Mueller se šikovně uvolnil s pukem na levé straně hřiště a poslal ho před bránu, kam si najížděl Holík, který jej protečoval za záda bezmocného pardubického gólmana, 1:3. Definitivní výsledkovou podobu zpečetil v 59. minutě střelou do prázdné branky, při power play Pardubic, Hruška, 1:4.

Statistiky:

Branky a nahrávky: 24. Poulíček (Mandát, Cardwell) – 6. P. Holík (Štencel, Mueller), 47. M. Erat (Mueller, Štencel), 53. P. Holík (Mueller, Zaťovič), 59. Hruška. Rozhodčí: Pavlovič, Hradil – Lučan, Malý.
Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 10 194 (vyprodáno).
Střely na branku: 27:31.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Nejlepší hráči utkání: Patrik Poulíček - Peter Mueller.

Sestavy:
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Budík, Hrabal – Hovorka, Marosz, Rolinek – L. Horký, Bubela, Voženílek – P. Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.

HC Kometa Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Süss, Mallet.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina: Hráli jsme dobrý zápas, takže porážka samozřejmě mrzí. Jen jsem čekal, kdy přijdou ta naše dvě, tři vyloučení. Přišla v klíčový moment zápasu a z nich jsme inkasovali rozhodující gól. Na přesilovky soupeře jsme se speciálně připravovali a nemyslím si, že bychom to bránili úplně špatně, ale projevila se kvalita hráčů Komety. Chtěl bych poděkovat fanouškům, jak pardubickým, tak brněnským, za to, jakou udělali kulisu.

Kamil Pokorný: Až na prvních pět minut jsme celou první třetinu hráli dobře, měli jsme dobrý pohyb, spoustu šancí a dali jsme gól. Ve druhé části převzali iniciativu domácí a zaslouženě srovnali, my jsme se hrou vůbec nebyli spokojení, podržel nás brankář Vejmelka. Třetí třetina byla vyrovnaná, rozhodující bylo, že jsme ubránili přesilovky soupeře a naopak jsme jednu z našich výhod využili. Po třetím gólu už bylo rozhodnuto. Byl to velmi těžký zápas a my jsme se po nezdaru s Boleslaví chtěli s tímto rokem rozloučit vítězně. Hráči si zaslouží poděkování.