Lední hokej: 31. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2017/2018 HC Kometa Brno – Piráti Chomutov 2:3 (2:2,0:0, 0:1)

20.12.2017....

V 31. kole nejvyšší hokejové soutěže Tipsport extraligy zavítal na led úřadujícího mistra České republiky Komety Brno  tým vedený trenérem Vladimírem Růžičkou Piráti Chomutov. V nervy drásajícím utkání se z vítězství 2:3 radovali po gólech Sklenáře, Růžičky a Vondrky hosté ze západu Čech.

Vstup do utkání měli oba týmy, kteří se na extraligové scéně objevili poprvé po reprezentační přestávce velmi aktivní. Již na začátku 3. minuty šli domácí do vedení. Malec našel parádním pasem staršího z bratří Zohornových, Hynka, který se řítil sám na Laca. Brněnský útočník nasadil slovenskému gólmanovi blafák do forhendu a po zemi poslal puk do brány, 0:1. O minutu a půl později hokejisté Chomutova rychle vyrovnávají! Na Růžičkovu přihrávku od mantinelu si nabruslil před bránu Sklenář a střelou pod horní tyč překonává Čiliaka, 1:1. Ve 12. minutě hosté otáčejí výsledek. Růžička vybojoval puk u mantinelu, odkud se řítil sám na Čiliaka, kterému poslal kotouč odrazem od pravé tyče do sítě, 1:2. Aby brankových žní nebylo po v první třetině málo, Kometa dokázala za 26 sekund vyrovnat. Po střele Krejčíka od modré čáry se ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval Němec, který šťouchnul do puku před brankovištěm a ten se pomalým tempem doploužil za brankovou čáru vedle dezorientovaného Laca, 2:2.

Ve druhé třetině střelci na obou stranách nenašli recept na gólmany dnešního utkání a tak po druhé periodě svítil na ukazovateli skóre stále nerozhodný výsledek 2:2. Nejblíže ke gólu měli ze strany Kometa Hruška a ze strany Pirátů Tomica. Oba dva v rozmezí pár sekund trefili tyč. Nejprve chomutovský útočník v oslabení, následně se do puku opřel Hruška a rovněž rozezvonil brankovou konstrukci.

Třetí třetinu začali lépe domácí, bohužel pro ně bez brankového efektu, když dokonce nedokázali využít minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři, kdy na trestné lavici seděli Růžička a Dietz. Trest ze strany Chomutova v podobě gól přišel prakticky vzápětí. Na začátku 52. minuty seděl na trestné lavici prozměnu domácí Hruška. Ke střele z mezikruží se dostal Vondrka a bylo 2:3. V samém závěru se sice domácí střídačka odhodlala k power play, ale bez kýženého efektu.

Ohlasy trenérů

HC Kometa Brno

Petr Haken: Dnes jsme na soupeře hodně tlačili, ale chybí nám góly i více střel. I když šance jsme si dokázali vytvořit. Nepovedla se nám dlouhá přesilovka pět na tři. Souvisí to s tím, že jsme měli málo střel a výborně zachytal brankář Chomutova Laco. Museli jsme se vypořádat s tou nepříjemnou obranou, což asi rozhodlo. Soupeř dal navíc na konec hodně šťastný gól.

HC Piráti Chomutov
Jan Šťastný: Viděli jsme vyrovnané utkání. Celý zápas rozhodl fantastický zákrok Jána Laca ve třetí třetině a nevyužitá přesilovka Komety pět na tři. Mužstvo ukázalo charakter, utkání dokázalo vybojovat a jsme nesmírně rádi, že bereme tři body.

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – T. Svoboda, Hruška, Erat (C) –Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – Dočekal, R. Zohorna, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.

Náhradníci:

Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Tomica, Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička (A), J. Havel – Poletín, Chlouba, Koblasa – A. Dlouhý, Šťovíček, Hlava.

Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Malec, Štencel), 12. V. Němec (Haščák, Haščák) – 4. Sklenář (V. Růžička, J. Havel), 12. V. Růžička, 52. Vondrka