Lední hokej: 26. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2017/2018 HC KOMETA BRNO - HC VERVA LITVÍNOV 6:2

26.11.2017....

26. kolo nejvyšší hokejové soutěže České republiky, Tipsport Extraligy 2017/18, pokračovalo v nedělní podvečer také utkáním HC Komety Brno versus HC VERVA Litvínov. Před zápasem patřila Kometě čtvrtá pozice tabulky s náskokem čtyř bodů na páté Vítkovice a se ztrátou pěti bodů na třetí Třinec. I když se Jihomoravanům v poslední době bodově nedařilo, Litvínov je na tom mnohem hůře, když do hlavního města Moravy přijel jako předposlední tým extraligové tabulky, třináctý. Co se týče absencí, na straně Komety chyběli zraněný obránce Malec a dále útočníci Svoboda, Vincour a Nahodil. Na straně týmu z Podkrušnohoří chyběli kvůli střevním potížím gólman Petrásek, Nejezchleb, Ihnačák a Hanzl, ke kterým se během zápasu přidal ještě Kubát.

Celkem brzo se do vedení dostali domácí hráči. V polovině 5. minuty se šikovným průjezdem předvedl Dočekal, který přenechal puk Čermákovi, který v prostoru brankoviště střelecky ohrozil hostujícího brankáře Kantora. Puk se poté na chvíli ocitl v území nikoho, čehož si všiml Horký, který jej pohotově poslal do sítě, 1:0. Asistence: Leoš Čermák, Martin Dočekal. Na konci 12. min. měli Brňané velkou příležitost jít do dvougólového vedení, ale souhra Erata se Zaťovičem ke kýženému gólu nakonec nevedla, když vše překazil Kantor. Hosté poprvé v zápase vážně ohrozili Čiliaka, který skvělým semaforem vychytal dělovku Vandase. Poté se dvakrát předvedl opět hostující gólman. Nejprve zneškodnil pěkný průnik Nečase, aby se o pár minut později potvrdilo, že se zahřál do optimální teploty, když zneškodnil nebezpečnou střelu z mezikruží Zaťoviče. 1. třetina nakonec jasně vyzněla pro hráče Komety, což potvrzovala i střelecká převaha 11:2.

2. třetina začala jednoznačné v režii Brňanů. Ve 23. minutě se gólově prosadila podruhé v zápase druhá útočná formace, když Bartejs zavezl kotouč za bránu, tam byl mladý útočník Horký, ten poslal puk před bránu na Čermáka, jehož bekhend z první končí v Kantorově síti, 0:2. Ve 25. minutě pálil Zaťovič, který trefil horní tyč. Ve 30. minutě překonal brněnský obránce Gulaši Kantora střelou, která mu propadla mezi tělem a rukou do branky, 0:3. Poměrně laciný gól padl i na straně druhé, kdy se puk dostal za branku hostů, když jej Trávníček nahodil před branku, aby se poté odrazil hodně nešťastně od brusle Barinky do sítě bezmocného Čiliaka, 1:3. Ve 37. minutě domácí využili přesilovou hru.   O minutu později si hosté zahráli první přesilovku zápasu. Dobrou práci odvedl Hynek Zohorna, který vybojoval kotouč a poslal jej přesně na hůl autora branky Hrušky, který se opřel do puku ihned z voleje a trefil krásně nad pravé rameno litvínovského brankáře. Asistence H. Zohorna, Horký. V poslední minutě se ještě do brejkové situace dostal Hruška, ale Kantora nepřekonal. A to ještě za strany brněnských nebylo vše. Sedm sekund před koncem třetiny Barinka vystřelil, puk se odrazil přímo na hůl Zaťoviče a pro něj už nebyl problém poslal kotouč do poloprázdné brány, 5:1.

Také 3. část hry začala v režii hráčů Brna. Ve 43. minutě Mallet vysunul krásnou přihrávkou do šance nejmladšího z rodů Zohornů Radima, který si najel mezi kruhy a parádním gólem do šibenice překonal Soukupa, který od třetí části nahradil Kantora, 6:1. V polovině 3. třetiny přišla další přesilovka pro domácí tým, ale paradoxně se do velké šance dostali Litvínovští, když Čilajka nepřekonal Černý. Posléze na druhé straně vystřelil Hynek Zohorna, jeho střela orazítkovala břevno. V 54. minutě se hosté dočkali kosmetické úpravy ve skóre. Matouškovu bombu ještě Čiliak dokázal betony odrazit, jenže na dorážku Válka byl již krátký, 6:2. Tak také utkání skončilo a hráči Komety si připsali vítězství za 3 body poprvé od 3. listopadu, kdy zvítězili v Jihlavě. Na domácím ledě to bylo tříbodové vítězství od 13. října.

FAKTA

Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, J. Krejčík), 37. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) – 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík)

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Flegl, Polonyi.

Počet diváků: 7228

Sestavy: HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Štencel, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Horký – Plášek, R. Zohorna, Haščák.

HC VERVA Litvínov: Kantor (Soukup) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička – J. Černý, V. Hübl (A), Jánský – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, Válek, Jurčík – Helt, J. Šimeček, Stříbrný. Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Flegl, Polonyi.