Lední hokej: 24. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2018/2019 HC Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 5:2

02.12.2018....

Ani na první adventní neděli extraligoví hokejisté nezaháleli. Hráči z moravské metropole zavítali na sever Čech, do Liberce.

Úvod zápasu i díky brzké přesilovce měli hosté, ale v jejich největší šanci Kohler trefil brankovou konstrukci Willovi branky. V osmé minutě se skóre měnilo poprvé. Bílí Tygři sice nevyužili přesilovku, ale po šestnácti sekundách, kdy byly oba týmy v pěti, si z poza hostující branky najel Valský a našel mezírku mezi Vejmelkovým betonem a tyčkou, 1:0. V závěru jedenácté minuty to bylo 2:0. Ze souboje za Vejmelkou se kotouč odrazil pro Kometu trošku nešťastně přímo na pravý kruh. Tam číhal Doherty, jehož rána bez přípravy proklouzla pod lapačkou gólmana až do sítě! Pro kanadského obra je to první gól v české nejvyšší soutěži, 2:0. Poté se do dvou vyložených šancí probil domácí Filippi, ale jednou jeho pokus chytil Vejmelka a druhý zastavilo břevno.

Od druhé třetiny nastoupil v brance hostů místo Vejmelky Kašík. Hned od prvních sekund se Liberec dostal do útočného pásma a z jejich tlaku přišel ve druhé minutě faul brněnského Malce. V přesilové hře se domácí dokázali prosadit a zvýšit na 3:0. Vlastně to byla první střela na Kašíka. Kvapil předal puk Birnerovi, ten jej rychle poslal před brankoviště, kde přesně zakončil v obležení tří hráčů Komety pohotový Lenc! Mimochodem, Kvapil boduje už ve dvacátém utkání za sebou. Ve dvacáté páté minutě se přeci jen Kometa trochu osmělila a hned z toho byla přesilovka, kterou v jejím závěru dokázali Moravané využít. Tvrdá střela Bartejse prošla Willovi mezi betony, 3:1. V závěru druhé třetiny byl vyloučen hostující Mallet a šedesát dva sekund před koncem se na kostce nad ledem objevilo skóre, 4:1. Redenbach přihrál zpoza klece Stříteskému, jehož pumelenice bez přípravy prosvištěla z pravého kruhu až do brány. Ač se zdá být brankové skóre jednoznačné,  v poměru střel na tom byli lépe svěřenci Libora Zábranského 16:17!

Do třetí části hry vlítli hráči Komety jako uragán a po třiceti čtyřech sekundách se i gólově prosadili. Zohorna poslal z pravého křídla před branku střílenou přihrávku, kterou dokázal z blízka přesně usměrnit za Willova záda Zaťovič. Poté hosté drželi v rukou otěže zápasu a několikrát se jejich hráči dostali do vyložených šancí, bohužel pro ně bezúspěšně. V padesáté třetí minutě ale Kvapil vybojoval nahozený puk za brankou Brna, našel zcela volného Filippiho a o osudu zápasu bylo rozhodnuto, 5:2.

Statistiky zápasu:

Branky a nahrávky: 8. Valský (L. Krenželok, T. Hanousek), 11. Doherty, 23. Lenc (Birner, M. Kvapil), 29. Stříteský (Redenbach, L. Hudáček), 54. Filippi (M. Kvapil) – 27. Bartejs (Štencel), 41. Zaťovič (R. Zohorna, Mallet).

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Gerát, Hynek.

Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Diváci: 6 935.

Střely na branku: 31:25.

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Nejlepší hráči utkání: Radan Lenc - Jan Štencel.

Sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar

HC Kometa Brno: Vejmelka (21. Kašík) – O. Němec (A), Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – Mallet, Hruška, R. Zohorna – Plášek ml., L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Střondala, L. Horký