Lední hokej: 20. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2018/2019 Mountfield HK - HC Kometa Brno 6:3

19.11.2018....

Letos podruhé se Kometa představila na ledě Moutfieldu. Do poloviny utkání se hrál výsledkově vyrovnaný duel, Brňané ztráceli jednu branku a bojovali o vyrovnání. Jenže soupeř využil v 35. minutě dvojnásobnou přesilovku, vedl o dva góly a výsledek poté už jen kontroloval. Za hosty se dvakrát prosadil Mallet a jednou Holík.

Komentář k zápasu

Rušná první třetina odstartovala aktivitou Komety, která nejprve vyzkoušela Pavelku střelou Holíka, následně se už ale dokázala prosadit. Zohorna krásnou přihrávkou našel před bránou volného Alexe Malleta, kterému stačilo v čase 1:59 jen uklidit puk do sítě. V sedmé minutě bylo ovšem vyrovnáno. Brankář Vejmelka nerozehrál od své brány zrovna ideálně, čehož využil pohotový Lukáš Cingel. O půl minutu později bylo pro hosty ještě hůř. Lessio jel do brejku s Marisem Bičevskisem a druhý jmenovaný zakončil přesně mezi Vejmelkovy betony.

Ani to však nebylo v úvodní dvacetiminutovce zdaleka vše. Brněnský Petr Holík dostal přihrávku na levý kruh a jeho krásná rána do šibenice znamenala vyrovnání. Vzápětí chyboval za svou bránou i domácí Pavelka, ale Ondřej Němec jeho "nabídku" využít nedokázal. Divoká první třetina nakonec skončila vítězstvím Hradce, který necelé dvě minuty před koncem třetiny udeřil Matejem Paulovičem. Ten uviděl volný kotouč na brankovišti a poslal jej do sítě.

Ve druhé části diváci dočkali pouze jedné branky a o něco větší aktivity Hradce. Lessio nebezpečně pálil zmezikruží a Vejmelka zasáhl svými betony včas. Následovala rána Tomáše Malce od modré, kterou Pavelka asi moc neviděl, ale zůstala mu ve výstroji. V polovině duelu měl největší možnost na zvýšení skóre Paulovič, jeho střelu z otočky chytil Vejmelka špičkou hole, která ji vytáhla mimo tři tyče.

Brňané hráli přesilovku a chtěli vyrovnat, jenže čtvrtý gól přidal Hradec. Ten měl přesilovku, a to hned dvojnásobnou. Zámorský vypálil od modré a tečující Radek Smoleňák překonal Vejmelku mezi betony. Domácí tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Ze třetí části uběhly dvě minuty a podruhé v zápase skórující Radek Smoleňák předvedl svou šikovnost tečováním nahozené střely. Hradec dál střílel a na co sáhl, to mu tam padlo. Lukáš Cingel napřáhl z pravého kruhu a trefil horní růžek brány.

O korekci ve skóre se Kometa pochopitelně snažila, zápas nezabalila. Po pěkné kombinaci nejprve nedal tutovku Horký, o pár chvil později se ale Alex Mallet prosadil na brankovišti a dotlačil kotouč za Pavelku. Konečný výsledek 6:3 pro Mounfield.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 7. Cingel, 7. Bičevskis (Lessio, Paulovič), 19. Paulovič (Lessio, Bičevskis), 35. Smoleňák (Zámorský, F. Pavlík), 43. Smoleňák (Zámorský, Linhart), 47. Cingel (Vincour, R. Pavlík) – 2. Mallet (R. Zohorna, Köhler), 13. P. Holík (Mueller), 56. Mallet (L. Horký, Hruška).

Rozhodčí: Hejduk, Harnebring (SWE) - Svoboda, Lhotský.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Diváci: 5872.
Střely na branku: 33:18.
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3.
Hráči zápasu: Matej Paulovič - Petr Holík.

Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Linhart (A), Cibulskis, Graňák (C), F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Rákos (A) – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Lessio – M. Chalupa, Dragoun, Bezúch.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Schaus, Mikuš – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kusko, L. Čermák (C), Kašpar – Mallet, Hruška, Köhler – Plášek ml., R. Zohorna, L. Horký.

Ohlasy trenérů

Tomáš Martinec: Od začátku bylo vidět, že Brno má velmi silný tým. Myslím, že jsme do zápasu vstoupili se zbytečným respektem, hned jsme dostali gól a ještě víc to na nás padlo. Naštěstí jsme ale během krátké chvíle otočili, což nám hodně pomohlo. Potom tým výborně pracoval, za tu obětavost a pracovitost zaslouží poděkování. Velkým pohybem jsme dělali Brnu problémy a jsme taky rádi, že jsme dali konečně víc gólů, než dáváme obvykle. Byť někdy se štěstím. Vítězství si hrozně vážíme a je pro nás strašně cenné.

Kamil Pokorný: Na domácích byla vidět větší agresivita, vyhrávali osobní souboje. První třetinu jsme prohráli 2:3, ráz utkání potom určil gól ve druhé třetině z přesilovky pět na tři. Domácí si zasloužili vyhrát, protože agresivita a emoce byly na jejich straně. Nám se zápas nepovedl.