Lední hokej: 19. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje 2018/2019 HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:3 po prodloužení

16.11.2018....

Repríza posledního finále extraligy dopadla lépe pro Oceláře. Kometa se v první třetině dostala zaslouženě do vedení po ráně Bartejse, ve druhé části se ale prosadili Hrňa s Růžičkou a otočili vývoj utkání. Před druhou přestávkou srovnal v početní převaze Lukáš Kašpar a třetí třetina nabídla po jedné brance na každé straně. Nejprve se prosadil Milan Doudera, za Kometu ale vyrovnal Petr Holík. O bonusovém bodu rozhodl v prodloužení Erik Hrňa, Brňané vezou na jih Moravy vybojovaný bod.

Komentář k zápasu

Kometa hrála v úvodu utkání na ledě Třince aktivně, první složitou situaci však musel řešit Karel Vejmelka. Ve čtvrté minutě se dostal k bekhendovému blafáku Cienciala, brněnský gólman ale betonem výborně zasáhl proti jeho pokusu. O dvě minuty později obkroužil branku Zohorna, úplně sám na brankovišti bekhendem nepřekonal chytajícího Kváču. Brňané byli za svou aktivitu v první třetině odměněni v osmnácté minutě. Holík předložil kotouč k modré čáře Tomáši Bartejsovi, který se trefil přesně nad Kváčovu lapačku a modrobílí se ujali vedení 0:1.

Vstup do druhé části vyšel lépe domácím. V čase 21:34 posunul Růžička puk Robertsi Bukartsovi, který srovnal stav utkání - 1:1. O dvě minuty později se Ocelářům podařilo využít přesilovou hru. Martin Růžička získal odražený puk a propálil přesouvajícího se Karla Vejmelku - 2:1. Kometa ale měla připravenou odpověď. Martin Zaťovič v přesilové hře posunul puk před brankoviště Lukáši Kašparovi, který už si před Kváčou věděl rady - 2:2.

Po vyrovnání to byli opět modrobílí hokejisté, kteří udávali tempo hry, z čehož pramenila také další přesilová hra. Brňané dlouho drželi Oceláře ve vlastním pásmu a Ondřej Němec od modré čáry trefil tyč domácí svatyně. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského měli ještě jednu velkou šanci v prostřední části. Alexander Mallet dostal hodně prostoru před Kváčou, ani jedna z jeho dvou střel po přihrávce od zadního mantinelu ale neprošla za záda domácího gólmana.

Ve třetí části Kometa pokračovala v dobrém výkonu, byli to ale domácí, kteří opět překlopili skóre na svou stranu. Milan Doudera se ve 47. minutě prosadil střelou na vzdálenější tyč - 3:2. Před druhou komerční přestávkou měl velkou šanci na srovnání Mueller, jeho střelu z hranice brankoviště ale Kváča pokryl. V čase 54:02 se nejlepší asistent Brňanů proměnil ve střelce. Petr Holík vyslal ránu zápěstím z pravého kruhu a kotouč zapadl do domácí branky - 3:3. V závěru třetiny mohl skórovat Mueller, v přečíslení dvou na jednoho ale netrefil ideálně puk a utkání tak šlo za remízového stavu do prodloužení.

Sudí hned po dvaceti sekundách poslali na trestnou lavici Martina Zaťoviče a Oceláři přetavili přesilovou hru 4 na 3 ve vítěznou branku. Střela Martina Růžičky ještě zazvonila pouze o tyč, z pokračující akce se ale dokázal prosadit Erik Hrňa a dal tak výsledku definitivní podobu 4:3.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 22. Roberts Bukarts (Martin Růžička, Hrňa), 24. Martin Růžička (Roberts Bukarts, Marcinko), 47. M. Doudera (Marcinko), 62. Hrňa – 18. Bartejs (P. Holík, Mueller), 31. Kašpar (Zaťovič, P. Holík), 55. P. Holík (Zaťovič).
Rozhodčí: Hradil, Kika – Frodl, Komárek.
Vyloučení: 3:4.