Kvalifikaci Moto3 v Brně vyhrál Niccoló Antonelli. Karel Hanika byl sedmý a Jakub Kornfeil dvacátý

15.08.2015....

Dramatickou podívanou předvedli početně zaplněným tribunám při své kvalifikační jízdě jezdci Moto3. Od samého úvodu, bylo zajímavé sledovat, jak se početné klubo jezdců dokázalo na závodní dráze srovnat. Snad ještě zajímavější bylo vidět trio jezdců Red Bull KTM Ajo týmu,  Brad Binder, Karel Hanika, Miguel Oiveira, ti se společnými silami dostali na páté až sedmé místo. Jakub Kornfeil se dostal po problémech z naladěním motocyklu na pozici jedenáctou. Toto pořadí vydrželo, až do poslední desetiminutovky, kdy se na dráze začla odehrávat dramatická podívaná. Nakonec si pole position na startu vybojoval časem 2'07,667 sekundy Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold), druhý je Danny Kent, jemuž na první pozici chyběly pouhé dvě tisíciny. Třetí do závodu odstartuje Jorge Navarro, který byl jen o 0,033 sekundy pomalejší. Karel Hanika zajel v posledním kole sedmý čas 2'08,116 sekundy a do závodu odstartuje z třetí řady. Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval na dvacáté místo startovního roštu. Jezdec na divokou kartu Kevin Hanus odstartuje do závodu Moto3 šestatřicátý.