Kvalifikace na EMX Open ve Slovinsku pro Tim Gajsera, čtvrtému Michkovi nadělil na jedno kolo 8 sekund

05.09.2015....

Závěrečný závod motokrosového Mistrovství Evropy Open se jede tento víkend na klasické trati v Sentvid pri Sticni uprostřed překrásné krajiné oblasti nedaleko hlavního města Slovincka Ljublajny. Vzhledem k špatnému počasí byl odpolední program zrušen a místo kvalifikační jízdy bylo pořadí postavení k zítřejšímu startu stanovené z měřeného tréninku.

Místní hrdina a momentální držitel červené tabulky znamenající vedení v mistrovství světa MX2 Tim Gajser byl nejrychlejší v měřeném tréninku o 5 sek. před druhým Evgeni Tyletskim z Běloroska a třetím dalším domácím jezdcem Aljsa Molnárem. V závodě startuje i několik českých jezdců, nejlepším z nich byl na čtvrtém místě Martin Michek. Nejlepší Český jezdec posledních let ztratil na jedno kolo na v úterý osmnáctiletého Gajsera 7, 914 sekundy. Šestý skončil Petr Bartoš a sedmý Petr Michalec oba zaostali za Gajserem o 10 sekund.

Titul evropského šampiona je momentálně otevřen pro pět jezdců, kteří mají matematickou šanci vyhrát. Vedoucí Bartoš má jen šesti bodový naskok na druhého Michka. To vše budeme vědět již v neděli v podvečer, předpověď počasí hlásí na neděli lepší podmínky než dnes.