Kvalifikace Moto3 v Barceloně

14.06.2014....

Hned v úvodní části havaroval Bryan Schouten (CIP) a celkem dost nebezpečně, protože s Mahindrou zůstal na dráze a ostatní jezdci se mu museli na poslední chvíli vyhýbat. Po úvodních deseti minutách měl provizorní pole position Alex Rins (Estrella Galicia 0,0) s časem 1´51,649 sekundy. Druhý byl Enea Bastianini a třetí Niccoló Antonelli (oba Junior Team GO&FUN Moto3). Český závodník Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 1´52,590 sekundy desátý, Jakub Kornfeil (Team Calvo) figuroval s časem 1´52,733 na dvanácté pozici.

Jakub-Kornfeil-Calvo-Team-CAT-FP3-572179

Jakub Kornfeil, Calvo Team

V polovině kvalifikace zůstával na prvním místě Alex Rins, ale své maximum zlepšil na hodnotu 1´51,202 sekundy. Na druhém místě byl jeho týmový kolega Alex Márquez, který ztrácel třiadvacet tisícin, třetí pozice patřila Australanu Jacku Millerovi (Red Bull KTM Ajo). Karel Hanika jel první kvalifikaci v Barceloně a velmi dobře, protože mu s časem 1´51,812 sekundy patřila šestá pozice. Jakub Kornfeil byl s kolem za 1´52,733 sekundy osmnáctý. Havarovala Ana Carrasco (RW Racing GP), které se po přechodu k nizozemské stáji příliš nedaří.

Karel-Hanika-Red-Bull-KTM-Ajo-CAT-FP3-572181

Karel Hanika, Red Bull KTM Ajo

V posledních deseti minutách jezdci atakovali nejlepší časy a do poslední chvíle bojovali ve snaze získat co nejlepší postavení na startu Velké ceny Katalánska. Výchozí pozice českých závodníků byla před závěrečným útokem v podobě šestého místa Karla Haniky a devátého Jakuba Kornfeila. Provizorní pole position stále patřila Alexi Rinsovi, ale ten čtyři minuty před koncem těžce havaroval, když šel po highsideru přes řídítka a na záda dopadl na asfalt. Sice z místa nehody odešel po svých, ale následně byl v péči zdravotní služby. To vše v době, kdy mu patřila druhá pozice za Márquezem.

Pole position na startu domácí Grand Prix vybojoval Alex Márquez novým kvalifikačním rekordem okruhu 1´50,232 sekundy. Druhá pozice na startu patří italskému jezdci Enea Bastianinimu, třetí do závodu Moto3 odstartuje Alex Rins. V kvalifikaci obsadil Jakub Kornfeil jedenácté místo, Karel Hanika patnácté.