Komentáře jezdců před MXoN 2018 v RedBud

04.10.2018....
Níže si přečtěte vyjádření několika jezdců, před víkendovým 72. ročníkem Monster Energy Motocross of Nations, který jak jistě víte pořádá velezkušený organizátor motokrosových akcí v RedBud v USA.

Jeffrey Herlings (Nizozemsko): Nejkrásnější způsob, jak ukončit sezónu by byl výsledek 1-1. Kdybych to dokázal, byla by to třešnička na dortu. Jsem nadšený, že můžu s kluky jako Tomac, Roczen, Barcia, Plessinger a dalšími závodit. Američané pojedou doma, na své trati a víme, že budou hodně rychlí, ale uvidíme. Velkou roli bude hrát i postavení na startu, jaký bude los a jestli si startovní pozici budu vybírat jako první z týmu nebo druhý.

Eli Tomac (USA): Závodit proti Herlingsovi bude těžké. Ano, je to týmový závod a týmový výsledek je nejdůležitější, ale chceme ukázat všem v Americe, že my jsme ti nejlepší a nejrychlejší. Udělám vše proto, abych jej porazil. Bude to dvoudenní závod, což bude velmi náročné.

Dylan Ferrandis (Francie): Jo, RedBud je krásná trať. Řekl bych jedna z nejkrásnějších, kde jsem kdy závodil. Když jsem zde loni závodil, pořadatelé čekali déšť, který nakonec nepřišel a dráha tak byla hodně tvrdá a suchá, což se mi moc nelíbilo. Lotos již ale byla úžasná. No, uvidíme teď. Neznám předpověď počasí, ale je možné, že nějaký déšť přijde. To by určitě ovlivnilo rychlost a všichni víme, že při závodech v blátě se může stát ledacos.

Justin Barcia (USA): RedBud je místo, které mám rád. Těším se, že si tady zazávodím. Je to krásná trať s pěkným podkladem. Normálně bych řekl, že kluci z USA pojedou dobře, ale teď říkám: "doufám, že pojedou skvěle!"

Aarton Plassinger (USA): Já s Justinem Barciou jsme společně trénovaly. Byl to skvělý trénink, kdy jsme si to pěkně rozdávaly, což bylo pro nás oba velice prospěšné. Vím, že Dylan Ferrandis pojede v kategorii MX2 jako já a zároveň vím, že závodit proti němu nebude jednoduché. Dále musím počítat s Hunterem Lawrencem, který uprostřed sezóny MX2 v mistrovství světa přijel trénovat na trať, kde jsem byl i já s Justinem. Hunter byl zatraceně rychlý. No, uvidíme jak budou kluci připraveni. My, co jedeme na 250cc to budeme mít proti klukům jedoucím na 450cc o poznání horší, takže jakýkoliv lepší výsledek proti 450cc bude velice důležitý, což ale bude hodně těžké. Chtěl bych vyhrát mojí třídu. Slyšel jsem, že by mělo pršet, takže se může stát ledacos. Je zde trošku písčitý podklad, který předci jen lépe přijímá vodu.

Ben Watson (Velká Británie): Na MXoN jsem neuvěřitelně natěšený. Ano, pojedu to poprvé a vše bude pro mě nové. Bude to zážitek, na který nikdy nezapomenu. Cílem našeho týmu je se dostat stejně jako loni u nás ve Velké Británii na pódium. Byl by to výsledek pro který sem jedeme.

Jago Geerts (Belgie): Pro Belgii je závod MXoN velmi zvláštním závodem. Jsem nadšen, že můžu do USA cestovat a svou zemi s bohatou motokrosovou historií reprezentovat. Je to pro mě velká čest být tím vyvoleným, kdo může v MXoN Belgii reprezentovat. Moc se na závod těším a udělám pro nejlepší výsledek vše, co bude v mých silách

Jeremy Van Horebeek(Belgie): Jsem nadšen, že pojedu "Národy" za Belgii. Miluji každý okamžik, který můžu strávit na motocyklu, takže se do RedBudu těším a věřím, že sezónu ukončíme ve slávě.

Jeremy Seewer (Švýcarsko): Moc se do USA těším. Bude to můj první závod v USA, což bude velký zážitek. Zvláště také proto, že se jede v RedBudu. Náš cíl tentokrát nebude tak vysoký jako v minulosti, protože kvůli zraněním nejedeme v plné síle. Já osobně se zaměřím na své vlastní výsledky a potom uvidíme.

Anthony Rodriguez (Venezuela): Moje první Národy jsem jel v roce 2012 v Lommelu a druhé v roce 2015 v Ernee. Věřím, že budu mít dobrou kvalifikaci, kde je mým cílem skončit do pátého místa, což by nám moc pomohlo k postupu do nedělních finálových jízd. Do RedBudu se vždy rád vracím, zvláště pokud jde o takovýto závod.

Calvin Vlaanderen (Nizozemí): Je to skvělý pocit jet na mé první Národy a hned do USA. Díval jsem se na tento závod rok co rok a doufal jsem, že se jednoho dne tohoto závodu zúčastním. Moc se těším, že můžu reprezentovat Nizozemí v týmu, kde jede Jeffrey a Glenn a můžu závodit proti nejlepším jezdcům světa. Sledoval jsem závody z RedBud a zdá se, že jde o krásnou trať. Doufám, že to bude vyhovovat mému jezdeckému stylu a mé Hondě CRF250RW. Bude to zážitek!