Khairul Idham Pawi vyhrál s přehledem Velkou cenu Německa třídy Moto3! Jakub Kornfeil dojel čtvrtý!

17.07.2016....

Velký den dnes zažil český motocyklový sport na slavném silničním okruhu Sachsenring v Německu, kde se odjel další podnik FIM Mistrovství světa motocyklů 2016. V kategorii Moto3 totiž Jakub Kornfeil (Honda) z Rohadce u Hodonína dojel pro letošní výsledkové maximum, když závod v silném dešti dokončil na skvělém čtvrtém místě. "Těsně za pódiem, ale bramborovou placku bereme! 4. místo z Velké ceny Německa je tam!!!" Uvedl na svém facebooku třiadvacetiletý jezdec.

Z vítězství se radoval sedmnáctiletý Tygr z Mompračemu Khairul Idham Pawi (Honda). Malajsan za svými zády nechal Andrea Locatelliho (KTM) a třetího Enea Bastianiniho (Honda).

Malajský jezdec potvrdil svou absolutní dominanci na mokrém asfaltu a podruhé v kariéře vystoupil v mistrovství světa Moto3 na stupínek nejvyšší.