KEN ROCZEN DRUHÝ V RED BULL STRAIGHT RHYTHM

14.10.2015....

Ken Roczen (RCH Suzuki) získal runner-up pozici v sobotním Red Bull Straight Rhythm v Pomona Fairplex.

RCH Soaring Eagle / Jimmy John's / Suzuki Factory Racing jezdec byl nejrychlejším v kvalifikaci a porazil celé pole 16-ti jezdců, aby ve finále nestačil jen na Jamese Stewarta (Yoshimura Suzuki). Bohužel mistr Lucas Oil Pro Motocross v roce 2014 skončil druhý za Stewartem, po drobné chybě v úvodních chvílích druhé jízdy, kdy dotíral na bránícího se vítěze závodu.

Red Bull Straight Rhythm je ojedinělou motokrosovou akcí, kde jezdci ze Supercrossu, Pro Motocrossu a Arenacrossu soutěží po dvou, tváří v tvář na speciálním půlmílovém okruhu.

"Kvalifikoval jsem se první na sobotu a skončil druhý v hlavní události," vysvětlil Roczen. "Vyhrál jsem všechny své rozjížďky a šel tváří v tvář s Jamesem Stewartem ve finále. Svedli jsme opravdu pěkný souboj, v první jízdě jsem byl druhý. Ve druhé jízdě jsem udělal malou chybu, přešel jsem čáru a to mě automaticky vyloučilo z druhé jízdy. Celkově jsem rád, že jsme pobavili lidi a já jsem rád, že jsme to přežili ve zdraví. Užili jsme si spoustu zábavy, a to je důležité. Těším se na příští rok."

RCH vyslal i druhého zástupce, Ivana Tedesca. Ale bývalý trojnásobný šampión AMA se v tréninku v pátek zranil a nebyl schopný konkurovat v sobotní hlavní události.

Broc Tickle se vrátí do sedla své Suzuki RM-Z450 o tomto víkendu, kdy pojede v pátém kole Monster Energy Cup na Sam Boyd Stadium v ​​Las Vegas.

Monster Energy Cup je přehlídkou špičkových světových jezdců Supercrossu. V prestižní bitvě tváří v tvář Monster Energy Cup je šance vyhrát 1.000.000 $. Na rozdíl od jiných závodů, Monster Energy Cup soutěží jezdci ve třech, 10-ti kolových závodech na unikátní trati inspirované spolumajitelem RCH a pětinásobným šampionem Supercrossu, Ricky Carmichaelem.