Karel Hanika: Škoda, že jsme tak brzy bourali...."

07.11.2015....

Oliveira včera řekl, že on i jeho tým vědí, jak pokročit kupředu, což ve třetím volném tréninku prokázal. On, stejně jako Binder a Hanika, využil první dva výjezdy k práci na svém tempu do závěrečných kol zítřejšího závodu. S novými pneumatikami ve svém třetím výjezdu zajel nejrychlejší čas víkendu 1'39.293. Binder a Hanika své časy ze včera také zlepšili a obsadili deváté (1'39.827) a čtrnácté (1'40.021) místo.

Jak je zvykem, kvalifikace kategorie Moto3 nebyla jednoduchá. Karel Hanika na začátku v zatáčce 2 boural, ale po rychlé cestě do boxů byl schopen se vrátit na trať. I když měli jezdci nové pneumatiky, měli potíže s nalezením místa na trati, aby zajeli nejrychlejší kolo. Oliveira (čtvrtý, 1'39.503) a Hanika (osmý, 1'39.617) zajeli nejlepší časy ve svých posledních výjezdech. Oliveira na pole position ztrácí jen desetinu. Binderův čas 1'39.66, který zajel v polovině tréninku, mu vynesl deváté místo.

Pokud by v zítřejším závodě Oliveira vyhrál a jeho soupeř Danny Kent obsadil patnácté nebo horší místo, stal by se jezdec Red Bull KTM Ajo mistrem světa.

Karel Hanika

"Škoda, že jsme tak brzy bourali a přišli o první a druhý výjezd, protože jsem nemohl jet na limit a musel jsem zkontrolovat, že všechno funguje správně. Měl jsem dobré tempo navzdory tomu, že jsem se necítil stoprocentně pohodlně. Mezi včerejškem a dnešním ránem jsme udělali změny a předek byl lepší, ale zadek nebyl zrovna skvělý, a tak jsme hledali kompromis. Máme dobré nastavení, a dokonce si myslím, že jsme mohli dopadnout lépe. Po pádu jsem se necítil moc pohodlně, ale snažil jsem se dělat, co jsem mohl. Třetí řada není špatné místo ke startu. Jsem spokojený s výsledkem. Zítra buď Miguel, nebo Danny vyhrají titul. Miguel je velmi silný, ale všechno záleží na tom, kde skončí Danny. Je tam mnoho jezdců a hodně se toho může stát. Brad a já se budeme snažit jet vlastní závod a zůstat před Kentem."

zdroj: ajo.fi

zdroj foto: redbullktmajo.com