Juniorskými Mistry světa jsou Hsu, Savaste a Lawrence. Družstva patří týmu USA

11.08.2014....

Dnešek byl opravdovým testem pro všech 289 nejrychlejších juniorských motokrosových jezdců planety. Déšť a vítr provázel celý den nejprestižnější akci mládeže FIM Junior Motocross World Championship 2014.

Na trati, která požadovala maximální množství respektu s těžkým hliněným povrchem, který byl po deštích těžší a těžší. Ale i tak známe tři Mistry světa z Rockstar Energy Suzuki Europe Němce Brian Hsu byl naprosto suverenní v 125cc, tak Fin Kim Savaste z Red Bull KTM Factory Racing ovládl 85cc. V nejmenší kategorii 65cc dominoval Australan Jett Lawrence.

125cc

Rockstar Energy Suzuki Europe Brian Hsu dnes přidal pověstnou třešničku na dortu. Po korunovaci Mistrem Evropy minulý týden v Lommelu, mladý Němec jednoznačně ovládl dnešní jízdy 125cc a pro rok 2014 se stal i FIM Mistrem světa.

Zatímco v Evropě neznámý a označovaný za "outsidera" venezuelský Lorenzo Locurcio je již v USA docela známé jméno, tam také od roku 2008 žije. Dnešními umístněními 3 - 2 si zisk Více Mistra světa zcela jistě zaslouží.

Říká se "Pospíchej pomalu" tímto příslovím se dnes neřídil Švéd Alvin Östlund. Když udělal hloupou chybu v druhé jízdě a přišel tím pádem o druhé místo v rozjížďce tak i v celkovém pořadí.

85cc

Poučen a ztrátě Mistra Evropy kvůli dvěma náhodným pádům minulý víkend v Lommelu se Fin Kim Savaste stal Mistrem světa. Sice nevyhrál ani jednu jízdu, ale se skóre 3 -2 dalo nejnižší součet bodů.

Mezitím předloňský FIM Mistr světa 65cc Caleb Gtrothues z Austrálie si po vítězství v první jízdě dával největší naděje ne vítězství, ale v druhé rozjížďce po agresivní jízdě chyboval a musel se chtě nechtě smířit z titulem Vice Mistra světa

I přes drsné třinácté místo v první jízdě Dán Mikkel Haarup v druhé zabojoval a s velkým náskokem ji vyhrál. Odměnou mu bylo třetí místo na pódium.

65cc

Australan Jett Lawrence se stal Mistrem světa snad v nejroztomilejší motokrosové kategorii vůbec 65cc. Když první jízdu těsně vyhrál před Američany Jeremy Ryanem a Jett Reynoldsem. V druhé jízdě po pátém místě po staru dojel druhý.

Druhý dnes celkově skončil vítěz jízdy druhé Jo Shimoda.

Na třetím až pátém místě se seřadili jezdci USA v pořadí Mezitím, plující pod vlajkou vysoko hvězdami a pruhy Ameriky, Jeremy Ryan Reynolds Jett a Biese Carter.

Závěr dne patřil jezdcům USA, kteří byli korunováni juniorskými Mistry světa družstev, před druhými Němci a třetí Francií.

Kompletní výsledky naleznete zde

Všechny fotky z FIM Junior Motocross World Championship jsou k dispozici zde

Nejlepší momenty FIM Junior Motocross Mistrovství světa bude k dispozici na www.mxgp-tv.com  začínáme už dnes večer. Na konci akce bude speciální 26 "časopis, který se bude vysílat po celém světě a bude také k dispozici na https://www.youtube.com/user/mxgptv  a www.mxgp-tv.com.