Jorge Lorenzo v vítězem kvalifikace v novém rekordu Masarykova okruhu. Karel Abraham z nedoléčenou zlomeninou palce 25.

15.08.2015....

V první části kvalifikace se nejvíce dařilo Pol Espargaróvi a Cal Crutchlowovi, čímž si zajistili účast v další tedy druhé části kvalifikace. Bohužel Karel Abraham po nedávné zlomenině palce zajel podruhé v kariéře poslední čas, stejně jako v roce 2011 bude startovat z posledního místa na roštu.

V druhé části kvalifikace se doslova a do písmene rozhořela bitva o to, kdo se zítra ve 14hod. postaví na Pole position. Po osmi minutách měl provizorní pole position Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) s časem 1'55,238 sekundy, což byl nový kvalifikační rekord. Druhý Marc Márquez ztrácel tři desetiny, třetí Andrea Iannone byl o 0,567 sekundy pomalejší. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl s časem 1'56,345 sekundy sedmý, ale v době, kdy ostatní měnili pneumatiky v boxech, tak Ital zajel čtvrtý čas 1'55,856 sekundy.
Závěrečnou steč časů nabídlo posledních pět minut druhé kvalifikace. Vůbec poprvé také vyrazil na dráhu Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3), jeden z dvojice postupujících jezdců QP1. V pátém kole zajel Jorge Lorenzo nový rekord 1'54,989 sekundy a byl blízko kvalifikačnímu vítězství. To ve finále získal, protože druhý Marc Márquez jej jen těsně minul. Na třetí místo se posledním kolem 1'55,353 sekundy posunul Valentino Rossi. V první řadě dvě tovární Yamahy a jedna tovární Honda prvních tří jezdců průběžného hodnocení šampionátu.