Joan Barreda Bord vede Rally Dakar 2015 i po 4. etapě. Hrdinou etapy je Ivan Jakeš

08.01.2015....

Dnešní 4, etapa Rally Dakar 2015, která měřila nezkutečných 909 kilometrů, zavedla jezdce do neuvěřitelných 4800 metrů nad mořem a do dalšího státu, kterým letošní Dakar vede do Chile. Vítězem se stal Joan Barreda Bort na Hondě, o 1:59 sekundy před svým krajanem Marc Comou na KTM. Třetí projel cílem Chilský, tedy domácí jezdec Pablo Quintanilla na KTM. Na 8. místě byla klasifikována skvělá Španělka z fabrického týmu Hondy Laia Sanz. Hned za ní 9. dojel Slovenský jezdec Štefan Svitko KTM. Druhý Slovák Ivan Jakeš, dnes ztratil zhruba 18 minut, protože poskytoval první pomoc Sam Sunderlandovi, který si údajně zlomil rameno. Ivan po WP2 byl až na 84. místě, aby v závěru zabojoval a projel cílem na 27. pozici. Podle facebooku Ivana Jakeše, by mu mohli rozhodčí, pokud se vše prokáže, jako nevyhnutelná pomoc Sunderlandovi časovou ztrátu anulovat. Inu uvidíme! Z českých jezdců byl dnes opět nejrychlejší David Pabiška, který cílem etapy projel na 31. místě. Ondřej Klimčiw byl klasifikován jako 39. nejlepší a 45. Milan Engel. Honza Veselý byl klasifikován na 69. pozici. Jan Veselý etapu dokončil na 71. místě. Zdeněk Gottwald při dopsání článku do cíle nedorazil.

Takže jury Jakešovi nakonec odečetla 12 minut a 54 sekund. Tím se Ivan v etapě posouvá na 14. místo a v celkovém pořadí na místo 19.