Jízdu plnou těžkých pádu vyhrál Tim Gajser, čímž se dostal do vedení seriálu MXGP 2019

09.06.2019....

1. jízda

Čáru Holeshotu přejel jako první Febvre (Yamaha), ale hned za ní jej předjeli Gajser (Honda) a Desalle (Kawasaki). Třetí tudíž pokračoval Febvre (Yamaha), čtvrtý Tonus (Yamaha), pátý letos poprvé v MXGP startující Herlings. Cairoli (oba KTM) byl až dvacátý druhý. V prvním kole zůstal po pádu na zemi ležet evidentně ze zraněnou nohou domácí Bobryshev (Kawasaki), kterého několik kol přímo na trati ošetřovali a poté na nosítkách odnesly do Medical Centra. Dalším, kdo zůstal ležet na zemi byl Paulin (Yamaha), který z obrovským zdržením pokračoval. V problémech byl i Desalle, který se propadl na osmé místo. Za vedoucím Gajserem, se drželi Tonus, Febvre, Herlings, Jonass (Husqvarna), Seewer, Coldenhoff, Desalle, Lieber, Paturel. Cairoli byl po deseti odjetých minutách patnáctý. Na začátku dtruhé desetiminutovky se odehrával boj mezi Herlingsem, Jonassem, Seewerem, Coldenhoffem, Desallem i Lieberem. Velký pád postihl letos skvělého Itala Lupina (Kawasaki), který byl dalším z těch, kteří po pádu nebyli schopni se sami zvednout. V polovině jízdy vedl Gajser, za kterým s odstupem necelých tří sekund jezdil Tonus. Febvre na Gajsera ztrácel sekund šest. opět skvěle jel mimo jiné Tonus, který dokonce v těchto chvílích jezdil rychleji než Gajser. Těmto dvěma nestačil již ani Febvre, který měl deset sekund ztráty na dva nejlepší a deset sekund k dobru na čtvrtého Herlingse, který však již za svými zády držel Seewera, který společně s Desallem odsunuli na sedmé místo Jonasse. Tony Cairoli stále jezdil patnáctý. Nejrychlešími na trati ale byli zcela jasně Gajser, který v jedenáctém kole zajel nejrychlejší kolo jízda a Tonus. Absolutorium zasluhují jak třetí Febvre, tak i čtvrtý Herlings. Zvláště loňský mistr světa si letos zažil doslova muka, kdy si v zimě při tréninku zlomil nohu v oblasti nártu a čtyři měsíce musel na jakoukoliv jízdu na jeho KTM zapomenout. Vlastně jeho posledním startem byl loňský Motokros Národů v USA. Pět kol před koncem jej však dojel Desalle, který vlastně po MXGP Nizozemska ve Valkenswaardu musel na operaci kolene. Čtyři kola před cílem poskočil Cairoli na místo čtrnácté, když předjel Tixiera (KTM). Devítinásobný mistr světa bojoval jako lev ovšem bylo očividné, že není v optimálním především zdravotním pořádku. Dvě kola před cílem měl obrovský pád Desalle, který těsně u Pit Line byl ošetřován až do konce jízdy. V posledním kole se Tonus pokusil předjet Gajsera . Třetí skončil Febvre, čtvrtý Herlings, pátý Seewer, šestý Lieber, sedmý Jonass, osmý Coldenhoff, devátý Jasikonis a desátý Anstie (KTM). Dvanáctý proťal cílovou čáru Cairoli. To znamená, že v průběžném pořadí seriálu MXGP 2019 je nyní o šest bodů první Gajser.

Výsledky 1. jízdy MXGP

1. Tim Gajser (SLO, Honda), 34:40.798; 2. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), +0:02.718; 3. Romain Febvre (FRA, Yamaha), +0:29.654; 4. Jeffrey Herlings (NED, KTM), +0:37.212; 5. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), +0:38.625; 6. Julien Lieber (BEL, Kawasaki), +0:41.033; 7. Pauls Jonass (LAT, Husqvarna), +0:42.055; 8. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), +0:43.723; 9. Arminas Jasikonis (LTU, Husqvarna), +0:44.364; 10. Max Anstie (GBR, KTM), +0:45.964; 11. Benoit Paturel (FRA, Kawasaki), +0:48.466; 12. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:49.784; 13. Jordi Tixier (FRA, KTM), +0:50.594; 14. Kevin Strijbos (BEL, Yamaha), +0:54.864; 15. Ivo Monticelli (ITA, KTM), +0:55.601; 16. Jeremy Van Horebeek (BEL, Honda), +1:08.295; 17. Brian Bogers (NED, Honda), +1:28.547; 18. Tanel Leok (EST, Husqvarna), +1:41.727; 19. Vsevolod Brylyakov (RUS, Yamaha), +1:46.163; 20. Petar Petrov (BUL, KTM), -1 lap(s); 21. Evgeny Mikhaylov (RUS, Husqvarna), -1 lap(s); 22. Clement Desalle (BEL, Kawasaki), -3 lap(s); 23. Artem Guryev (RUS, Husqvarna), -13 lap(s); 24. Alessandro Lupino (ITA, Kawasaki), -14 lap(s); 25. Gautier Paulin (FRA, Yamaha), -17 lap(s); 26. Evgeny Bobryshev (RUS, Kawasaki), -21 lap(s);

zdroj: Youthstream