Jeremy Seewer ovládl úvodní podnik Mezinárodního Mistrovství Itálie 2023 v Ponte a Egola

12.02.2023....
Jeremy Seewer z jezdec Monster Energy Yamaha Racing MXGP, vyhrál úvodní podnik Mezinárodního Mistrovství Itálie v motokrosu 2023, které se odjelo Ponte a Egola u města Pisa. Švýcar dokázal dojet v první jízdě druhý a v druhé první. Druhé místo dnes bral jeho týmový kolega Maxime Renaux (1-3). Pomyslný vavřínový věnec za třetí místo bral Tim Gajser (3-2).

Jeremy Seewer se těsně po dojetí svěřil: "Chci říct, že je dobré začít sezónu takhle, byl dobrý trénink, určitě na nové motorce. Testovali jsme hodně a zdá se, že to není tak špatné. Cítil jsem se dobře. To je můj cíl, zapracovat na svém stylu a nová motorka bude štíhlejší, mižší a lépe sedne mé postavě. Mohu mít dobré tempo a příliš neriskovat. Věděl jsem, že se Tim snaží, že mi výhru nedá zadarmo."

Hned po startu byl v čele Seewer, před Guadagninim, Gajserem, Renauxem a pátým Foratem. Seewer poté chyboval, čehož využili Guadagnini s Gajserem. Druhé až třetí kolo tedy vedl Guadagnini, před Gajserem a Seewerem.

Seewer využil v šestém kole zaváhání Guadadgniniho se rychle dostal zpět do vedení, ale druhý již byl Gajser a třetí nejlepší domácí jezdec.

Vedoucí trio rychlo poodjelo Foratovi, na kterého tvrdě útočil Renaux.

Trať byla po celodenním závodění hodně rozbitá, což způsobovalo všem jezdcům velké problémy. I teplota vzduchu (zima) nebyla pro motokros ideální.

Zatímco Seewer z Gajserem nadále sváděli tvrdé boje, dokázali zbytku pole ujet. Gajser neustále dělal, co mohl, ale Seewer jeho atakům zkušeně odolával. V desátém kole Renaux předjel do té doby třetího Guadagniniho.

Seewer vítězí v druhé jízdě a celkově, což ukazuje, že nové stroje Yamaha jsou více než konkurence schopné v boji proti červené Hondě mistra světa MXGP Tima Gajsera. Na druhém místě tedy skončil Gajser, třetí Renaux, čtvrtý Guadagnini, pátý Forato, šestý Fernandez, sedmý Henry Jacobi (Honda), osmý Benoit Paturel, devátý Alessandro Lupino a desátý Max Spies z Německa na KTM.