Jeffrey Herlings suverénním vítězem Grand Prix Velké Británie, třídy MX2. Vondrášek dojel 22. a Šikyňa 23.

19.06.2016....

Dnes se v Britském Matterley Basin, nedaleko města Winchester, které bylo v 10. - 11. století hlavním městem Anglie. Až potom se jim stal Londýn odjel jedenáctý podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu. pořadatelé připravili tradičně 1640 metrů dlouhou trať, kde se v kategorii MX2 představilo 38 jezdců. Z toho v letošní sezóně poprvé i jeden Český pilot, dvacetiletý Jan Vondrášek a osmnáctiletý Slovenský reprezentant Richard Šikyňa (oba KTM). Povětrnostní podmínky byly pro jezdce prakticky ideální, když bylo oblačno a teplota těsně pod dvacet stupňů celsia.

1. jízda MX2

Holeshot získal Herlings, ale ve třetí zatáčce jej předjel Jonass (oba KTM), dále domácí Brit Mewse, Covongton (oba Husqvarna). Bernardini (TM), Belgičan Bourland, Ferrandis (Kawasaki), Seewer (Suzuki). Šikyňa jezdil osmadvacátý a Vondrášek devětadvacátý. V úvodu se Mewse drží Herlingse, ale ten se postupně rozjížděl a v pátém kole předjel vedoucího Jonasse. Další domácí jezdec a vítěz včerejší kvalifikace Anstie jezdil v polovině jízdy devátý. Fantasticky jel ale Conard Mawse, který byl doposud  v celkovém pořadí seriálu na průběžném dvatřicátý, i když ve Francii dokázal v jedné z jízd osmý. Nyní za sebou držel do osmého ostříleného Ferrandise, když Brita tovární jezdec Kawasaki předjel. Po dvaceti minutách jízdy byl na čele Herlings s deseti sekundovým náskokem před Jonassem, který měl dvě sekundy k dobru před Ferrandisem. V posledních deseti minutách se k Mewsemu přiblížil i Seewer a předvedli početné divácké kulise skvělý souboj. Mezitím se čtyři kola před cílem dostal na druhé místo Ferrandis, když si poradil s mladým Lotyšem. Souboj Mewseho a Seewera vyvrcholil tři kola před cílem, když se Mewse nechtěl smířit s tím, že jej Seewer předjel, ale chyboval "zašlápl" si svou Husqvarnu a dojel nakonec pátý. Z vítězství se radoval Herlings, před Ferrandisem, Seewerem, který ještě v posledním kole zabojoval a předjel Jonasse. Odstup mezi druhým a čtvrtým byl pouhé dvě sekundy. Šikyňa dokončil jízdu šestadvacátý a Vondrášek dvaatřicátý.

2. jízda MX2

Holeshot opět získal Herlings, před Tonkovem, Zaragozou, Anstiem, Jonassem a Seewerem. Šikyňa odstartoval patnáctý a Vondráček devatenáctý. Herlings si okamžitě získával náskok, ale za ním to doslova a do písmene vřelo, když druhého Tonkova přeskočil Joinass a o něco později jej předjel i Ferrandis. Šikyňa se propadl na dvacáté osmé a Vondrášek na dvacáté čtvrté místo. Po deseti minutách závodu si Herlings již vyjel deseti sekundový náskok, ale za ním stále pokračuje boj na ostří nože. V pátém kole se Seewer celkem pohodlně dostal před Anstieho. Když Anstie nezvládl dopad na jednom ze skoků a tvrdě dopadl, naštěstí ale mohl pokračovat v závodě. V polovině jízdy se dokázal na druhém místě jedoucí Ferreandis odpoutat od třetího Jonasse a čtvrtého Seewera. Pátý jezdil Anstie, šestý Tonkov a sedmý opět skvěle jedoucí Mewse. Velký souboj se odherává mezi Jonassem a Seewrem, čehož využil Anstie a oba dva dokázal dojet. Nakonec boj vyvrcholil v posledním kole, když Seewer, již Jonasse předjel, ale vzápětí upadl a dojel pátý. Nakonec zvítězil zcela suverénně Herlings, před Ferrandisem a třetím Jonassem. Následovali Anstie, Seewer a top šestku uzavřel Tonkov. Vondrášek nakonec dojel dvacátý druhý a Šikyňa dvacátý třetí. V celkovém pořadí MXGP Velké Británie zvítězil Herlings, před Ferrandisem a třetím místo získal Jonass. Herlings si svým dnešním vítězstvím připsal osmapadesátou vyhranou Grand Prix. V průběžném pořadí si Herlings navýšil náskok před druhým Seewerem na 148 bodů. třetí je Jonass.