Honda Gariboldi zpět v plné síle pro domácí MXGP Trentina s Gajserem a Jaulinem

16.04.2015....

Po třech Grand Prix v exotických destinacích začíná evropská část FIM Motocross World Championship o tomto víkendu v Trentinu v Itálii. A tým Honda Racing Gariboldi musel vyřešit koho obsadit na svůj domácí závod, aby byl v plné síle se dvěma jezdci.

Po tom, co si Jorge Zaragoza zlomil obratel na začátku sezony, jel Tim Gajser na CRF250RW první tři závody sám. A zatím si slovinský borec připsal na své konto třetí místo v prvním závodě v Thajsku a čtvrté místo ve druhém závodě v Argentině. V Trentinu v roce 2014 Gajser skončil třetí v závodě, takže mladík doufá, že přidá další umístění na stupních vítězů.

Zaragoza doufal, že by se mohl vrátit na začátku evropské části MS, ale pokračuje v rekonvalescenci. Nyní svůj návrat směřuje na svůj domácí závod ve Španělsku 10. května.

Proto tento víkend bude po boku Gajsera debutovat v mistrovství světa Sullivan Jaulin. Mladý Francouz v loňském roce jezdil evropskou sérii EMX250, ve které bral vítězství v závodech ve Španělsku, Velké Británii a Itálii a přidal další dvě druhá místa. V prvním závodě sezony ve Španělsku vyhrál, díky vítězství a druhému místu. Kromě toho byl v roce 2011 druhý ve třídě EMX125 v Mistrovství Evropy, hned za mistrem světa v MX2 Jordi Tixierem.

O víkendu má GP v Itálii nabitý rozvrh, protože se jede i mistrovství Evropy EMX250 a EMX125.  Závod MX2 tak proběhne v neděli 19. dubna ve 13.15 hodin místního času.

Giacomo Garibaldi, šéf týmu
"Na tento víkend se moc těším, a to z několika důvodů. Je to náš domácí závod, který zde v Itálii má vždy vynikající atmosféru a pojedeme opět se dvěma jezdci, Sullivanem a Timem. Sledovali jsme Sullivana a byli ohromeni jeho jezdeckými schopnostmi. A má naši veškerou důvěru, že mu to půjde dobře i na CRF. Náš tým se zaměřit na výchovu mladých talentů, a stejně jako u Tima a Jorgeho jsem hrdý, že můžeme dát Sullivanovi šanci debutoval na světové scéně. Samozřejmě ale budeme i nadále podporovat Jorgeho v jeho uzdravení. Rozhodli jsme se, že by neměl riskovat a vracet se příliš brzy. Důležité je, aby byl úplně uzdravil a byl plně fit pro Talaveru."

Tim Gajser, no, 243
"První tři závody byly to opravdu těžké. Nebyl jsem spokojený sám se sebou, ale teď jsme zpátky v Evropě a chceme víc. Moc se mi líbí trať a já se na ni opravdu těším. Bude tu mnoho fanoušků ze Slovinska, protože je to pro ně nejbližší trať, takže to bude speciální i pro mě. Po testování jsem pozitivní. Udělali jsme nějaký změny a kroky vpřed, takže mám dobrý pocit a cítím se připraven."

Sullivan Jaulin, no. 211
"Jsem opravdu rád, že pojedu tento víkend pro Gariboldi Team. Cítím se opravdu šťastný - motorka je opravdu dobrá a testování tento týden proběhlo také bez chyby. S více a více kilometry v sedle se cítím čím dál jistější. V týmu každý člověk pracuje pro vás, abych se mohl soustředit jen na motocykl, takže doufám, že udělám dobrý výsledek. Nikdy jsem nebyl na trati, tohle je poprvé. Sledoval jsem závody v televizi, takže vím, že je to docela těžké. A já nevím, co očekávat. Úroveň v GP je velmi vysoká, takže se musím připravit, užívat si to a dělat prostě jen to nejlepší co mohu. Nechci příliš mnoho očekávat, abych na sebe nevytvářel příliš velký tlak. Byl jsem přes zimu zraněný, takže jsem jeden a půl měsíce netrénoval. Ale teď jsem zase v sedle, plně připraven. Cítím se dobře a jsem týmu a Hondě velmi vděčný."