Hokejisté Komety Brno podlehli Zlínu po nájezdech 2:3

28.10.2017....

Los 17. kola Tipsport extraligy ledního hokeje 2017/18, přisoudil hráčům HC Komety Brno hokejisty Aukro Berani Zlín. Odvěký rival brněnských hráčů a fanoušků, Zlín, se po 16. kole držel na desátém místě s 22 body. Domácí byli druzí za Plzní, která má ale odehraný o jeden zápas více. V brněnském dresu se poprvé po návratu ze zámoří představil Martin Nečas, když dostal důvěru trenérů, a od začátku zápasu nastoupil jako střední útočník v prvním útoku po boku Martinů Erata a Zaťoviče. V brance Komety dostal podobně jako v Mladé Boleslavi šanci Vejmelka. Mezi třemi tyčemi hostů stála jejich jednička Kašík.

Do první šance zápasu se ve 30 sekundě dostal právě Nečas, ale jeho střela oprášila Kašíkův chránič hrudi. Následně si domácí vytvořili mírný tlak, který většinou ale bránící hráči dokázali, i za přispění Kašíka odvrátit. Hosté se do první větší šance dostali v 5. minutě, kdy Vejmelka kryl střelecký pokus Valenty. Poté si zahráli přesilovku domácí, ale gólový efekt byl nulový. V polovině 1. třetiny si přesilovku zahrál i Zlín, ale ta byla stejně neúspěšná, jako ta brněnská. Druhou polovinu první části odehráli aktivněji hráči Komety, ale jak už to bývá, opět se potvrdilo sportovní pravidlo, nedáš - dostaneš. Ve středním pásmu, se k puku dostal odchovanec moravskotřebovského hokeje Fořt, který obešel Barinku a po střele mezi tělem a rukou Vejmelky, šli hosté do vedení, 0:1. Běžela 16. minuta. Přesně 60 sekund před koncem 1. třetiny střelu domácího Svobody zastavila hokejka ležící v brankovišti. K nelibosti domácích hráčů a diváků se pokračovalo v plném počtu na obou stranách. Tlak Komety ale pokračoval, a v čase 19:31 bylo vyrovnáno. Erat z poza branky našel bekhendem Zaťoviče, který bekhendovou střelou našel skulinku pod betonem Kašíka, 1:1.

2. třetinu začala lépe Kometa, ale např. Čermákův pokus pokryl jistý gólman Kašík. Ve 23. minutě si přesilovku zahráli hosté a jen výtečný Vejmelka podržel domácí. Ve 26. minutě to byli zlínští, bratrská dvojice Bukartsů vyšachovala brněnskou obranu a na konci celé byl Rihards, který u levé tyče zaměstnal brněnského gólmana. Hosté stále byli aktivnější, ale bohužel pro ně na světelném ukazovateli svítil stav 1:1. Na konci 29. minuty našel Nečas skvělou přihrávkou Malleta a ten jen těsně míjí hostující branku. Ve 32. minutě si šel na trestnou lavici sednout domácí Erat a hosté za 18. sekund šli podruhé v zápase do vedení.  R. Bukarts z úhlu nastřelil puk na Vejmelku, který jen neudržel a Honejsek neměl těžkou práci jej zasunout za brankovou čáru, 1:2. Když už se zdálo, že hosté půjdou do šaten s jednobrankovým vedením, přišla poslední minuta, ve které domácí stejně jako v třetině první dokázali vyrovnat. Svoboda dostal na pravý kruh přesnou přihrávku od Erata s ničím se dlouho nepáral a prostřelil přesunujícího se Kašíka. Časomíra signalizovala čas 39:40, a stav 2:2.

3. třetinu začali domácí velkým náporem Svobodův pokus chytil bravurně Kašík, který se rozchytal ke velkému výkonu. Ve 43. minutě se Čermák ocitl sám před hostujícím gólmanem, který domácího kapitána doslova vychytal. Nálsedně si Kometa zahrála přesilovku, kterou však neodehrála dle svých představ. Ve 46. minutě, nejprve Vincour trefil břevno zlínské svatyně, aby se posléze před klecí objevil Zohorna, ale i on v jasné šanci selhal. Hrdina posledních okamžiků drží svůj tým. Hostující Berani byli pod ohromným tlakem a trenéři si ve 46. minutě vzali oddechový čas. Hosté se k prvnímu většímu zakončení ve 3. třetině dostali po oddechovém čase, když Honejsek vyzkoušel pozornost Vejmelky. Ve 47. minutě si šel hostující Freibergs "odpočinout" na trestnou lavici, když fauloval Nečase, který jinak odehrál velice dobré utkání a několikrát hostující hráče a brankáře vystavil do úzkých. Kometa ale v přesilovce gól nedala. V 54. minutě Gulaši od modré čáry vystřelil, na vyražený puk ležící v brankovišti zareagoval jako první Kašík a ukryl jej pod svou lačakou. V 54. minutě se do velké šance dostal Fořt, kterého Zlín povolal z prvoligového Přerova a ve vyprodané DRFG Aréně to jen zahučelo, když nechybělo mnoho a hosté mohli jít po třetí v zápase do vedení. V 55. minutě Krejčíkovo nahození tečoval Erat, ale nejlepšímu brněnskému kanonýrovi, dnes nebylo souzeno dát gól. V 56. minutě Žižka fauloval Nečase a Kometa měla k dispozici přesilovku. Hned v jejím úvodu zahrozili Erat, Svoboda a také Krejčík. Obě mužstava so dokonce 3. třetiny gólově neprosadila a na řadu přišlo 5. minutové prodloužení. V něm byla očividně lepší Kometa, ale v největší šanci se asi ocitl Fořt, který zahrál životní zápas. Naštěstí pro Brno byl Vejmelka na místě. Tudíž o konečném výsledku musely rozhodnout samostatné nájezdy. A když z domácích se prosadil jen Vincour, a ze Zlína Okál s Fořtem bylo rozhodnuto, že 2 body si odvezou do města obuvi, hokejisté Zlína.

Ohlasy trenérů:

Kometa Brno

Petr Haken: Soupeři musíme pogratulovat, podal výborný výkon v obraně. Nás to stálo spoustu sil a je škoda, že jsme ve třetí třetině neproměnili šance po našem velkém tlaku, který gradoval. Asi bychom soupeři zlomili a bylo by po zápase. Nakonec se šlo až do nájezdů, ve kterých byli šťastnější hosté.

Aukro Berani Zlín

Robert Svoboda: Bylo důležité, že jsme se dostali do vedení, což domácím nevyhovovalo. Mrzí nás vyrovnání na konci třetin. Nicméně ve třetí části měla Kometa velký tlak, který jsme nakonec ustáli. Musím pochválit celý tým za bojovnost a odhodlání. Získáváme dva body po nájezdech.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------