Historické vítězství Tim Gajsera a Honda Gariboldi v Grand Prix Trentina

21.04.2015....

Tim Gajser v Trentinu poprvé v kariéře dosáhl na vítězství v závodě MX2. V úchvatném závodě dojel v první jízdě druhý, ve druhé jízdě vyhrál a na pódiu se tak postavil na stupeň nejvyšší.

I když Jeffrey Herlings jej dostával pod stále větší tlak, když smazal svou ztrátu a v posledním kole útočil na vítězství, Tim dokázal odolat a na své CRF250RW se zapsal do historie jako první slovinský vítěz Grand Prix. Je to také první vítězství v MX2 pro tým Honda Racing Gariboldi, a první pro Hondu od bulharské Grand Prix v roce 2009.

Druhý zástupce stáje Sullivan Jaulin úspěšně dokončil svou první MX2 Grand Prix a na pro něj neznámé trati vybojoval konečné 22. místo.

Giacomo Garibaldi, šéf týmu
"Je to první vítězství pro tým v MX2. Po tolika letech je to prostě úžasný pocit. S podporou HRC jsme opravdu tvrdě dřeli a je to splněný sen. Jsem opravdu šťastný. Nejen za Tima a tým, ale i za všechny Japonce, kteří nás tolik podporují. Je to i jejich vítězství.

"Pro každého je to dnes poprvé: poprvé pro Tima, poprvé pro tým, poprvé pro Slovinsko, a také poprvé pro Hondu od roku 2009. Je to neuvěřitelné, jak odolný byl, když viděl, jak se Jeffrey (Herlings) přibližuje. A je fantastické, že ho porazil v přímém souboji. Myslím si, že to může být další impulz, když ví, že může vyhrát.

Jsem také spokojen s výkonem Sullivana - byla to jeho první MX2 Grand Prix a jeho první účast na této trati. Takže to, že se přiblížil první patnáctce a dobrý start ve druhé jízdě, kdy byl mezi osmi, jsou také povzbuzující a dobré věci."

Tim Gajser, no.243
"Je to neuvěřitelný pocit, poprvé vyhrát - ani to nejde popsat! Celý víkend jsem se tady cítil opravdu dobře a i kvalifikace v sobotu nám vyšla. V prvním závodě jsem neměl tak dobrý start, ale dokázal jsem dojet druhý. Ve druhém závodě jsem měl lepší start a byl třetí, a pak jsem se dostal do vedení. Snažil jsem se udržovat odstup, ale Jeffrey se blížil opravdu rychle. V posledním kole jsem ho již cítil za sebou a jsem opravdu šťastný, že se mi podařilo udržet ho za sebou. Celý tým tvrdě maká a já chci všem poděkovat, Hondě a HRC. Je to nejbližší GP Slovinsku, takže bylo také skvělé mít zde tolik fanoušků a příznivců. A slyšet jejich jásot a vyhrát před nimi. Je to opravdu nepopsatelný pocit. "

#

#

Sullivan Jaulin, no.211
"Tento víkend jsem jel svou první GP a získal jsem body v obou závodech. Takže mohu být spokojený. Jsem rád, hlavně se startem ve druhé jízdě. A kdybych lépe odstartoval i v první jízdě, myslím, že jsem mohl skončit mnohem lépe. Trochu mne bolí ruce, protože jsem se snažil udržet své místo po nejdelší možnou dobu a to bylo opravdu těžké. V jednu chvíli jsem byl 14-tý docela dlouhou dobu a cítil jsem se lépe a lépe Ale trať byla opravdu drsná a složitá, takže jsem nevydržel v pohodě celý víkend. Ale díky týmu Honda Gariboldi za jejich podporu, a že mi dovolil, jet svou první GP tento víkend."