HC KOMETA BRNO po roce opět hokejovým mistrem ČR

22.04.2018....

Ještě jeden zlatý večírek pro tuto partu! Kometa zvládla páté semifinále na ledě třineckých Ocelářů poměrem 4:1, stejným výsledkem si podmanila i celou finálovou sérii a po roce se parta kolem kapitána Leoše Čermáka může těšit ze zisku mistrovského titulu! Kometa získává svůj 13. titul v historii a osamostatňuje se v tabulkách přes jihlavskou Duklou. Po juniorce tak zlaté medaile získává i áčko, a v Brně se bude slavit double!
Článek průběžně aktualizujeme!

Komentář k zápasu

Páté finále začalo pěkně zostra a hosté z Brna udeřili již ze své první akce. Ondřej Němec nechal rozjet po levém křídle Hrušku, jehož ránu po ledě vyrazil Hrubec betonem jen před Radima Zohornu, který z brankoviště zametl kotouč do sítě – 0:1. Domácí v páté minutě získali možnost přesilovku, při níž mohl vyrovnat Svačina, ale před prázdnou brankou promáchl puk. Oceláři pokračovali v tlaku, ale modrobílé držel svými zákroky Čiliak.

První početní převahu poté dostala také Kometa a naložila s ní znamenitě. Přes Erata putoval puk na Krejčíka, který nabil na vrcholek levého kruhu Martina Nečase, který parádní ranou z první příklepem trefil přesně k tyči pod lapačku brankáře – 0:2. Snížit mohl následně Petružálek, ale Čiliak jeho první ránu i následné dorážky pokryl. A následně udeřili Brňané potřetí a svou sbírku zkompletovali gólem v oslabení. Hynek Zohorna opět ujel s Alexem Malletem a druhý jmenovaný na brankovišti po sérii dorážek došťouchal puk mezi betony Hrubce do sítě – 0:3.

Domácí prožili třetinu hrůzy a do druhé části vyrukovali v brance s Peterem Hamerlíkem. První možnost snížit měl po hbité akci Vlach, který se protáhl před Čiliaka, ale se svou kličkou neuspěl. Na druhé straně zaměstnal gólmana Ocelářů Radim Zohorna, střela bekhendem mu ale nevyšla. Následně pálil z křídla ostře gólem povzbuzený Nečas, i on ale těsně minul. Třinec se tlačil dopředu, ale jeho útoky brzdily nepřenosnosti, zatímco modrobílí hráli přesně to, co potřebovali.

K dispozici pak navíc dostali další početní převahu, při níž elitní přesilovkové komando zamknulo ocelářskou čtveřici v pásmu, dvakrát ostře pálil volný Nečas, dvakrát však těsně minul levou tyč. Slezané se v závěru třetiny opět hnali dopředu, možnost snížit měl mimo jiné také u pravé tyčky Svačina, připravená lapačka Marka Čiliaka ale byl rázně proti. Kometa ve druhé třetině předvedla zodpovědný výkon a přenášela si do třetí části třígólový náskok.

Závěrečnou dvacetiminutovce načala šance Haščáka, který byl po Hruškově pasu sám u levé tyče, ale Hamerlík jej betonem vychytal. Posléze dvakrát pálil ostře od modré Bartejs, lapačka domácího brankáře ale byla vždy na svém místě. Domácí se s přibývajícími minutami tlačili více dopředu a všechny puk posílali směr branka, ovšem Brňané hráli neskutečně obětavě, což dokumentovali množství zablokovaných střel. Nakonec se domácí snížení dočkali v polovině třetí části, když z vrcholku levého kruhu mířil přesně mezi betony Bohumil Jank - 1:3.

Domácím narostla křídla, zahráli si další přesilovku, při které dokonce odvolali Hamerlíka, ale čtveřice v bílém hrála znovu skvěle před Čiliakem. Domácí to poté zkusili bez brankáře i při hře pět na pět, ale kotouč přišli za brankou a Hynek Zohorna přidal do odkryté sítě čtvrtou branku. Oceláři to ještě zkoušeli, ale na nic dalšího se nezmohli, a Brno slaví znovu po roce zisk mistrovského titulu – celkově třináctého v historii!

Statistiky

Branky a nahrávky: 50. Jank (Polanský, Linhart) – 1. R. Zohorna (Hruška, O. Němec), 9. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 17. Mallet, 56. R. Zohorna (Nečas). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Ondráček, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 0:3.

Sestavy
HC Oceláři Třinec: Hrubec (21. Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Jank – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vincour, L. Čermák (C), Dočekal – Vondráček.

Zdroj: HC Kometa Brno