Grand Prix České republiky silničních motocyklů v Brně.

25. 8. 2013....

Jako první se na Masarikově okruhu představili Moto2.

Start se nejlépe vydařil polemanovi včerejší kvalifikace Nakagamovi druhý jel Espargaro a třetí Aegerter. Velmi dobře jel Kallio a ve třetím kole jel už na vedoucí pozici. V polovině závodu šel do čela Terol a ve vedení to neuvěřitelně vřelo Terol, Kallio a Luthi přiváděli diváky do varu. Pět kol před cílem se sváděli boje nejen o první místo, ale i na dalších pozicích to vřelo. Cílem projel nakonec první Mika Kallio z Finska, druhý japonec Takaaki Nakagami a třetí Švýcar Thomas Luthi. Čtvrtý projel cílovou čáru Pol Espargaro. Vedoucí muž šampionátu Scott Redding dojel až osmý, ale i tak seriál Moto2 nadále vede.

1. Kallio, 2. Nakagami, 3. Luthi, 4. Espargaro, 5. Zarco, 6. Terol, 7. Rabat, 8. Redding, 9. Corsi, 10. Torres

Mika Kallio

Moto3: V nájezdu do druhého kola byl na čele Salom, před Viňalesem a Rinsem, což již za malý okamžik nebyla pravda, do čela šel Rins a vzápětí Viňales. O vedení bolovalo osm jezdců, takže situace se měnila v každé zatáčce. Kornfeil byl v tu dobu už desátý a snažil se dojet devátého Oliveiru což se mu také ve čtvrtém kola podařilo. K těsnému souboji docházelo mezi Viňalesem, Rinsem a Alexem Marquezem k nim se ještě přidali Salom, Miller a Folger. Neuvěřitelně vyrovanou bitvu o vítězství pro sebe rozhodl Salom, před Viňalesem a Folgrem. Čtvrté a páté místo obsadili po vzájemné kolizi týmoví kolegové Rins a Marquez. Náš Jakub Kornfeil z Rohatce u Hodonína obsadil nakonec osmé místo.

1. Salom, 2. Viňales, 3. Forger, 4. Rins, 5. Marquez, 6. Masbou, 7. Miller, 8. Kornfeil, 9. Oliveira, 10. Antonelli.

Luis Salom

V MotoGP doslova odpálil Jorge Lorenzo na Yamaze před duem fabrických Hond Marcem Marquezem a Dani Pedrosou. Lukin Pešek jel dvacátý druhý a Kája Abája dvacátý čtvrtý. K pádu došlo po kontaktu mezi Barberou a Cortim dále spadly Pešek a Smith. Bohužel v devátém kole spadl Cal Crutchlow, ale ten se na dráhu vrátil a dojel sedmnáctý. V patnáctém kole předjel Lorenza  Marquez a tři kola před cílem už tandem Marquez Pedrosa jezdili na prvních dvou místech. Z vítězství se radoval Marc Marquez a časem 1'56,135 zajel nový tratˇový rekord. Velký boj svedli na čtvrtém a pátém místě Valentino Rossi a Alvaro Bautista a k radosti svých příznivců byl čtvrtý Vale Rossi.

1. Marquez, 2. Pedrosa, 3. Lorenzo, 4. Rossi, 5. Bautista, 6. Bradl, 7. Doviziozo, 8. Hayden, 9. Iannone, 10. Espargaro,....19. Abraham.

Na horním snímku se radující Marc Marquez.