Gajser se vrací na šťastné místo v Mexiku

13.04.2016....

Nedlouho po druhém vítězství při své premiérové sezoně v MXGP v Argentině Tim Gajser, ale i Jorge Zaragoza a celý Honda Gariboldi Racing Team, pojede tento víkend pátý závod seriálu v Mexiku.

Trať v Leonu je Timovi a týmu z posledních dvou let dobře známá, protože to je místo, kde Slovinec na CRF250RW v roce 2014 získal svoje první vítězství v jízdě v MX2, a loni tu pak stál na stupních vítězů po druhém místě v závodě, který byl jedním z rozhodujících okamžiků v šampionátu.

Po teplotách kolem 13 stupňů Celsia v Argentině je prognóza na den závodu stanovena až na 32 stupňů, ale oba jezdci ukázali v Thajsku, že jsou schopni se s horkem vyrovnat.

Pro Jorgeho to bude na CRF250RW jeho první účast v Mexiku, protože závod na konci loňského roku, který byl předposledním závodem v kalendáři, vynechal. Přesto, že se pojede na těžkém povrchu, měl by Španělovi vyhovovat. A doufá, že se po zraňující MXGP Argentiny, kde mu v neděli dva pády zkomplikovaly situaci, znovu odrazí ode dna.

Tim Gajser, č.243

"Mám na Mexiko dobré vzpomínky, protože jsem tu v roce 2014 s týmem Gariboldi vyhrál svůj první závod v MX2. Moc se mi líbí trať, která je postavena v supercross stylu a na motorce si to užívám. Takže se na to už opravdu těším. Začátek této sezony je prostě úžasný. Na každý závod jedu s tím, že si užiji spoustu zábavy a myslím, že je to jeden z klíčů k úspěchu."

Jorge Zaragoza, č.101

"Měl jsem v Argentině velkou havárii a zranil si koleno, ale bylo to ok a i ve druhém závodě jsem mohl jezdit dál. Teď před Mexikem mám jeden týden na zotavení, takže by to neměl být problém. Myslím, že trať a povrch pro mě budou dobré. Je to tvrdé a docela rychlé, takže se už těším. Loni jsem v Leonu týmu chyběl, takže to pro mne tady bude premiéra."

Giacomo Gariboldi, šéf týmu

"Byl to loni v Mexiku pro všechny velmi těžký víkend, kvůli podmínkám, které byly v první jízdě tak blátivé. Ale ve druhé jízdě už to bylo to, co bychom od této trati očekávali. Počasí letos vypadá dobře, takže se to pravděpodobně nebude opakovat. Víme, že Tim je na této trati velmi dobrý, protože zde v roce 2014 vyhrál svou první MX2 jízdu, a poté tu loni byl na pódiu, čímž navýšil náskok v šampionátu před posledním závodem. V letošním roce, upřímně, jede nad očekávání, ale stále jde do každého víkendu bez tlaku. Nezabývá se tím, co se děje v šampionátu a prostě se baví. To je stejné i pro tým, kde všichni pracují velmi dobře a jsou jako rodina. Myslím, že Jorge nebude mít po své havárii v Argentině žádné problémy. Takže se už těším vidět to, jak bude o víkendu konzistentní a bude usilovat o další zlepšení."

Facebook: Team Honda Gariboldi Racing

Facebook: HondaProRacing