Finále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Kometa Brno - HC Bílí Tygři Liberec 3:0.

19.04.2017....

Brněnská Kometa je jedno vítězství od zisku titulu mistra republiky. Brno je opět v euforii, a aby ne, vždyť poslední triumf získali hokejisté města na řece Svratce před dlouhými 51 lety. Finálová série mezi Bílími Tygry Liberec a HC Kometa Brno, se po dvou odehraných utkáních, ve kterých dvakrát zvítězili svěřenci Libora Zábranského přesunula z města pod Ještědem do Brna.

Před vyprodanou DRFG Arénou utkání rozehráli hráči Komety, kdy také měli možnost ve druhé minutě hrát přesilovou hru, leč bez gólového efektu. Posléze podobně skončila přesilovka hostů. jeden z klíčových momentů utkání přišel ve třinácté minutě, kdy se po geniální přihrávce od Krejčíka trefil ranou z první Kováčik. Sice se ještě delší dobu čekalo na potvrzení videorozhodčího, ale po pár minutách se DRFG Aréna rozburácela naplno,. O dvaatřicet sekund později se v obraném pásmu zmocnil puku Kvapil a po přechodu s kotoučem všemi pásmy nezištnou střelou překonal bezmocného Lašáka.

Ve druhé třetině jsme viděli téměř bezchybnou defenzívu brňanů, kteří drželi dvou gólové vedení. Dokonce Čermák mohl zvýšit na 3:0, ale Lašáka střelou mezi betony nepřekonal. Za hosty se ve velké šanci objevil Jelínek, ale Čiliak potvrdil životní formu.

Ve třetí části si výběr hlavního kouče Libora Zábranského chtěl především pohlídat vedení, což bylo znát z obrazu hry. Domácí se nehnali do žádných riskantních akcí a pečlivě si střežili zadní vrátka. Přesto se do obrovské šance dostal Marcel Haščák, kterého vybídl ke skórování parádním pasem Martin Erat, slovenský forvard sice prostřelil padajícího Lašáka, kotouč ale pod gólmanem zamířil těsně vedle levé liberecké tyče.

Nulu na svém kontě stále držel Marek Čiliak, který si musel poradit se stoprocentní šancí Bližňáka ve dvaapadesáté minutě, v souboji jeden na jednoho byl ale domácí gólman úspěšnější. Ke hře bez brankáře se tři minuty před koncem třetí části odhodlal hlavní kouč hostujícího celku Filip Pešán, a ačkoliv domácí dvakrát prázdnou bránu netrefili, nakonec se po skvělé přihrávce Leoše Čermáka prosadil ze středního pásma Martin Zaťovič a pojistil první domácí finálovou výhru – 3:0.

Stejným poměrem vede brněnská Kometa v celé finálové sérii a dělí ji tak jediné vítězství od vytouženého cíle! Čtvrté utkání začíná v DRFG Areně ve středu v 17:20.

Slova trenérů:

Kamil Pokorný: Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dostali jsme se do vedení 2:0. Souhlasím s tím, že se hrálo s velkým nasazením. Měli jsme velice kvalitní obranu, soupeř sice měl nějaké šance, ale to my taky, měli jsme nějaká přečíslení, která jsme nevyužili. Ve třetí třetině jsme hráli výborně a takticky. Dobře jsme si vedení pohlídali. Děkuji fanouškům za vynikající atmosféru a hráčům za předvedený výkon.

Filip Pešán: Viděli jsme velmi bojovné utkání, bez neférových zákroků ve vynikající atmosféře. Troufnu si tvrdit, že jsme byli místy lepším týmem, ale Kometa svoje dvoubrankové vedení hájila dvě třetiny skvěle. Srazil nás gól, který se jen tak nevidí a následně jsme inkasovali znovu. Těchto třicet vteřin rozhodlo celé utkání.

Finále play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Kováčik (J. Krejčík), 13. M. Kvapil (J. Hruška), 59. Zaťovič (L. Čermák). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

Brno: Čiliak - O. Němec, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Trška - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Mallet, H. Zohorna, Havránek - Haščák, L. Čermák, Zaťovič - Vondráček, Dočekal, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout.

Liberec: Lašák - R. Šimek, Jánošík, Plutnar, Derner, Mojžíš, Kolmann, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič - Valský, L. Krenželok, Svačina - Bartovič, Bližňák, Ordoš - J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

zdroj foto: Jiří Grulich