Ferrandis vítězem první jízdy MX2 v Loktti nad Ohří

24.07.2016....

AMK Loket nad Ohří uspořádal první motokros na trati s názvem Loketské serpentiny v roce 1973 a první závod mistrovství světa se na západě Čech odjel v roce 1995, když zde diváci mohli vidět mistrovství světa nejsilnějších  motokrosových speciálů a to třídu 500 ccm. Z vítězství se tehdy radoval dnešní šéf trenér týmu Red Bull KTM Joel Smets. Letošní závod je devatenáctým světovým šampionátem, který kolektiv lidí kolem pana Zdeňka Dvořáka pořádá.

V kategorii MX2 chyběl v Lokti nad Ohří velký smolař sezón 2014 a 2015 Jeffrey Herlings, který si dva týdny před MXGP České republiky zlomil na mistrovství Nizozemska klíční kost. Ve světě motokrosu snad mimo jeho soupeřů není nikoho, kdo by mu letošní titul mistra světa nepřál. Dále se v České republice neobjevil před závodem celkově pátý Ruský talent Aleksandr Tonkov. Již sobotní kvalifikační závod nabídl velkou podívanou v podobě souboje mezi Pauls Jonassem a Dylanem Ferrandisem, který gradoval v posledním kole, kdy se Ferrandis poroučel k zemi a Jonass si dojel pro letoší první pole position. V závodě se představili i jezdci z České a Slovenské líhně motokrosu, když jsme mohli sledovat bojovná srdce Jana Vondráška, Martina Krče, Petra Poláka a Richarda Šikyni.

1. jízda MX2

Start, který se vrátil na původní místo se nejlépe podařil Jonassovi, před Bernardinim a ferrandisem, který ale brzy Bernardiniho předjel. V prvním kole upadl vážně Jonass a závod pro něj skončil. Následně přes jeho stroj updal Zaragoza. Nejlepší Čech Krč byl v úvodu kolem patnácté příčky.  Po deseti minutách závodu bylo pořadí Ferrandis, Sterry, Bogerts, Seewer, Mewse. Pootjes, Anstie, Petrov. Šestnáctý Krč, jedenadvacátý Šikyňa, šestadvacátý Vondrášek a Polák jedenatřicátý. V závodě mimo Jonasse nepokračovali například Zaragoza, nebo Vlaanderen. V polovině první rozjížďky se ve vedení držel Ferrandis, před Sterrym a již třetím Seewerem. V osmém kole se dostal Seewer na druhou pozici a Sterryho předjel i výborně jedoucí Bogerts .Za suvérnně jezdícím Ferrandisem se vytvořilo trio jezdců v pořadí Seewer, Anstie a čtvrtý Bogarts. Trochu ztráceli Sterry a Mewse. Na konci druhé desetiminutovky předváděli skvělý souboj Anstie a Seewer. Z něj více vytěžil Anstie a jezdil rázem druhý právě tento Britský jezdec. Ve dvacáté páté minutě vypadl z Top 20 Krč. První jízdu motokrosové Velké ceny vyhrál letos poprvé někdo jiný, než Herlings a to Ferrandis, před Anstiem a třetím Seewerem. V posledních kolech se na čtvrtou příčku dokázal probít Paturel. Top 5 uzavřel Bogarts. Z Česko-slovenských jezdců nakonec v první jízdě na body nedosáhl, když nejlepší Krč dojel dvaadvacátý, Šikyňa po jedno místo za ním. Vondrášek byl klasifikován na sedmadvacáté pozici a Polák dojel jako třicátý.