Fenomenální pole position Valentina Rossiho v domácí Gran Premio d'Italia TIM v Mugellu

21.05.2016....

Jezdecv Movistar Yamaha MotoGP Valentino Rossi ve svém prvním rychlém kole zajel čas 1:48,433, kterým obsadil desáté místo. Při svém druhém pokusu už se posunul na osmé místo s časem 1:47,593. Ve třetím kole nebyl schopen zlepšit svůj čas, tak se rychle vrátil do boxů pro novou zadní pneumatiku. Po návratu na trať zajel čas 1:46,504, kterým získal pole position s náskokem 0,094 s na druhé místo

Jorge Lorenzo na to hned po výjezdu na trať začal tlačit a časem 1:47,116 se dostal na třetí místo. Poté se vrátil do boxů pro novou pneumatiku. Protože byl odsunut na čtvrté místo, tvrdě tlačil na to, aby zlepšil svůj čas. Jeho kolo mělo hodnotu 1:47,005, ale zůstal na stejné pozici. Po druhé zastávce v boxech pro novou přední pneumatiku zajel čas 1:46,882 a obsadil tak páté místo se ztrátou 0,378 s na pole position.

Massimo Meregalli

„Valentino dnes získal impozantní výsledek! Tvrdě pracoval celý víkend a dnes odpoledne se opravdu překonal. Ukázal nám velmi chytrou jízdu, kterou zajel neuvěřitelné kolo 1:46 a získal druhou pole position sezóny, osm let po své poslední tady v Mugellu! Startovat z první řady je klíčové především tady v Mugellu, kde se rozhodně nepředjíždí snadno. Jorgeho kvalifikační pozice neodpovídá jeho závodnímu tempu, které je konkurenceschopné. Ještě se snaží udělat malý krok ke zlepšení motorky při brzdění, potom bude připraven na závod. Předpověď na zítra je dobrá, takže se těšíme na pěknou show před italskými diváky, kteří nás budou povzbuzovat.“

Valentino Rossi

„Jsem velmi, velmi šťastný, protože to je už dlouho, co jsem měl v Mugellu pole position, v posledních pěti letech jsem tu vždy měl dost potíží. Od volného tréninku jsme udělali dobrý krok s motorkou a měl jsem dobré tempo. Kvalifikace je vždy náročná, ale vybrali jsme správnou strategii ve správný moment a jsem velmi šťastný, že budu startovat z první pozice. V první řadě kvůli všem fanouškům, ale hlavně tady je důležité, že jedu vepředu.“

Jorge Lorenzo

„Ve všech trénincích jsme z nějakého důvodu nemohli využít novou pneumatiku jako ostatní jezdci a v kvalifikaci jsem udělal, co jsem mohl, ale stále tam je něco, co na motorce není dobré. To musíme zjistit, zejména při brzdění. Myslím, že naše tempo je lepší než to naše dnešní pozice ukazuje a zítřejší závod bude otevřený s tím, že mnoho jezdců bude moci vyhrát.“