Eli Tomac vyhrál sobotní Supercross-Bercy + Video sestřihy

16.11.2014....

Úvodní noc největšího superkrosového závodu v Evropě "Supercross Bercy", která se mimochodem poprvé ve více jak třicetileté historii jede mimo pařížskou multifunkční halu Bercy a to na severu Francie v Lille. Na místním fotbalovém stadionu z vysouvací střechou se opět sešla hvězdami nabitá konkurence, jak ze světa za velkou louží startující v AMA Supercross sérii, tak i francouzskými jezdci jakými jsou Mistr světa MX2 2014 Jordi Tixier, nebo týmový šampión z MXoN Dylan Ferrandis. Nechyběl ani bývalý Mistr světa v motokrosu a dvojnásobný vítět AMA-Lites (250ccm) Christophe Pourcel.

V závodě samotném se nejvíce dařilo jezdci z USA Eli Tomacovi, který suverénně ovládl obě finálové jízdy. V první jízdě dojel z náskokem 17. sek. před skvěle zaplněnými ochozy hnaným Christophe Pourcelem a třetím Malcom Stewartem. Čtvrtý první jízdu dokončil Matt Moss z Austrálie a pátý Jordi Tixier.

V druhé jízdě nadělil Tomac druhému Justin Braytonovi 15 sek., třetí skončil Justin Barcia. Dobrý výkon čtvrtým místem potvrdil Malcom Stewart a celkově obsadil v sobotní části víkendu druhé místo. Tentokrát se nedařilo Francouzským riderům. Ferrandis skončil dvanáctý a Pourcel po dvou pádech až jako poslední klasifikovaný čtrnáctý. Australan Moss nebyl dokonce klasifikovaný vůbec.