Double pódium pro jezdce Movistar Yamahy MotoGP ve Velké ceně Francie v Le Mans

11.05.2016....

Před startem závodu MotoGP na Velkou cenu Francie v Le Mans by se dal vzduch krájet jaké napětí nad okruhem Bugatti bylo cítit. Lorenzo byl připravený ke startu na pole position před Márquezem a Iannonem. Když závodníci vyjížděli na zahřívací kolo, byly dost silné poryvy větru.

Lorenzo perfektně odstartoval, zatímco Márquezovi se při rozjezdu zvedlo přední kolo. Jezdec Yamahy vedl při průjezdu první šikanou, za ním jel Andrea Dovizioso. Márquez se brzy zase dostal na čtvrtou pozici, když předjel Pola Espargaró. Valentino Rossi se pokusil předjet spolu s ním, ale překáželi mu v tom Aleix Espargaró a Bradley Smith. Ve čtvrtém kole Rossi zlepšil svou rychlost, jezdil o půl sekundy rychleji než Márquez, který byl předním. Napínavý boj o druhé místo pokračoval do 16. kola. V zatáčce číslo 7 spadli zároveň Dovizioso a Márquez. Nedošlo mezi nimi ke kontaktu. Oběma podjelo přední kolo. Teď měl šanci na své první pódium Maverick Viñáles na Suzuki. A Lorenzo teď věděl, že patrně postoupí do čela šampionátu.

Pády pokračovaly. Márquez se brzy dostal na 13. pozici, i když při nehodě přišel o velký kus boční kapotáže. Pět kol před koncem vedl Lorenzo o 7,8 sekundy, žádné problémy neměl a klidně si jel svůj závod. První trojici od sebe dělily minimálně tři sekundy, každý z jezdců trochu zvolnil, aby zaručil, že dojede do cíle v podmínkách které byly evidentně složité. Lorenzo podruhé v letošní sezoně přejel cílovou čáru jako první. Od Rossiho ho na konci závodu dělilo více než deset sekund. Byl to slavný den pro Suzuki a Viñálese, který získal své první pódium v královské třídě. Bylo to první pódium Suzuki od Velké ceny České republiky roku 2008.