Do nedělního závodu odstartuje Karel Abraham z 16. místa

18.10.2014....

Český jezdec Karel Abraham dnes po nezaviněné srážce se Španělem Danim Pedrosou v posledním
volném tréninku a deštivé kvalifikaci obsadil konečné 16. místo a do nedělního závodu odstartuje z šesté řady na startovním roštu. Kvalifikaci kategorie MotoGP v Austrálii vyhrál nový mistr světa Španěl Marc Marquez na jehož vítězný čas 1.28,408 ztratil Abaja pouhé 2,159 sekundy. Obrovským překvapením je druhé místo Brita Cala Crutchlowa na Ducati.

Karel Abraham

"Dneska trošku průšvih, který jsem sice nezpůsobil, ale strašně negativně to ovlivnilo celý den. V posledním volném tréninku mě z motorky sundal Pedrosa. Pustil jsem ho před sebe, v zatáčce to zvedl a já to do něj zezadu napálil. Zaprvé jsem si docela natloukl, ale hlavně jsme přišli o podstatnou část tréninku. Jel jsem sice na druhé motorce, ale na té první jsme měli nachystané nějaké změny nastavení, které jsme pak už nestihli vyzkoušet.  Pedrosa se pak i omlouval, ale na tom už nezáleží. V kvalifikaci
jsem si zajel rychlé kolo hned na začátku, ale byl tam velký prostor pro zlepšení. Bohužel však začalo pršet, všichni zajeli do boxů a šance na lepší umístění byla pryč. Ve finále ten čas není tak špatný a po tom všem, co se dnes stalo, můžeme být rádi, že je to tak, jak to je."