Čtvrtfinále Kooperativa NBL: DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ nad Labem 95:83 (43:39). Stav série 1:0.

Čtvrtfinále Kooperativa NBL: DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ nad Labem   95:83 (43:39). Stav série 1:0.

22.04.2018....

Druhá polovina Velikonočních svátků (neděle, pondělí) patřila na pomezí Čech a Moravy, konkrétně ve Svitavách úvodním dvou čtvrtfinálovým zápasům play off nejvyšší basketbalové soutěže.

Ze dvou třetin zaplněná hala viděla od samého úvodu kvalitní zápas, ve kterém se domácí ujali vedení, které si během celého zápasu někdy více, někdy méně udržovali. Hráči Ústí se předvedli jako vysoce houževnatý soupeř a na konci druhé čtvrtiny dokázali vyrovnat na 36:36. Do přestávky dokázali Tuři zabojovat a jít do šaten z náskokem čtyř bodů.

Jestli domácí příznivci čekali na začátku druhé poloviny zápasu nápor svého týmu, museli být překvapeni, jelikož hosté se dokonce dostali na kratičkou chvíli do vedení 47:48. Závěr třetí desetiminutovky, ale nakonec patřil Svitavským, kdy vedli 61:59. Tudíž se o osudu prvního utkání rozhodlo ve čtvrté čtvrtině, kdy se nejvýrazněji prosadil Slovák ve službách Svitav, Roman Marko. Ten nejprve dvěma trojkami poslal Tury do vedení 69:62 a donutil trenéra. Chvíli nato hosté snížili na 74:72. V samotné koncovce se předci jen domácí prosadili a dokázali i když stále bojujícímu Ústí nad Labem bodově poodskočit a zvítězit 95:83.

Body Tuři: Marko 23 (12 asistencí,  5 doskoků), Svoboda 16, Aiken 14 (8 doskoků), Kovář 9, O´Brien 9 (7 doskoků), Slezák 8, Puršl 6, Teplý 5, Číž 5 (4 asistence).

Body Pandy: Houška 21, Wisseh 17 (12 asistencí), Martin 15, Svejcar 9, Pecka 7, Šteffel 6, Šmíd 3, David 3, Fait 2.

Trojky: 12 - 10

Doskoky: 37:33

TH:13/21 - 15/18

Ztráty: 11 - 10

Asistence: 28 - 23

Hráč zápasu: Roman Marko (Svitavy)