Čtvrtfinále Kooperativa NBL: DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ nad Labem 87:76 (50:39). Stav série 2:0

23.04.2019....

Na Velikonoční pondělí se ve Svitavách na Střelnici odehrálo druhé čtvrtfinálové utkání play - off Kooperativy NBL mezi Tury Svitavy a Sluneta Úastí nad Labem.  Tentokrát bylo utkání vysílané živě na webu ČT Sport a následně ze záznamu i na stanici ČT Sport. Od samého úvodu sledovali diváci velmi pohledný útočný basketbal, kdy první desetiminutovka skončila smírně 25:25. V druhé části prvního poločasu se začali více prosazovat domácí a do poloviny zápasu dokázali jít do jedenáctibodového trháku. Do třetí čtvrtiny vstoupili Tuři jako uragán a velmi záhy šli do jedenadvacetibodového náskoku. V tu dobu se mohlo zdát, že o vítězi zápasu je rozhodnuto. Hosté se ale nevzdali a potvrdili, že v play - off se vyplatí bojovat. Velkou ztrátou bylo pro domácí i vybodování a automatické vyloučení Aikena. To na ukazovateli skóre svítil stav 72:64. Hosté se poté dokonce dostali na rozdíl mínus čtyři body. Naštěstí pro domácí posléze zaúřadovali Kovář a Slezák. Hosté ovšem rychle kontrovali a snížili na rozdíl šesti bodů. Rozhodující moment zápasu přišel padesát tři sekund před koncem, kdy domácí Kovář trefil za tři body a po ní si Tuři vedení udrželi až do samotného konce utkání. Konečný výsledek 87:76 zajistil Svitavským vedení v sérii nad Slunetou Ústí nad Labem 2:0.

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ nad Labem 87:76 (50:39)

Body Tuři: Slezák 16, O´Brien 15 (18 doskoků!!!), Marko 13 (13 asistencí!!), Aiken 13,  Kovář 12, Jelínek 5, Puršl 4, Svoboda 4, Teplý 3, Welsch 2, Číž (6 doskoků, 4 asistence).

Body Pandy: Houška 16, Svejcar 14, Wisseh 11 (10 asistencí), Fait 11, Šmíd 8, Šteffel 6, David 5, Martin 3, Pecka 2.

Trojky:  5 - 6

Doskoky: 43 - 32

TH: 18/25 - 8/15

Ztráty: 12 - 10

Asistence: 28 - 24