Čtvrtfinále Generali Play-off 2018/2019! Mountfiield HK - HC Kometa Brno 1:3 (Stav série 0:1)

18.03.2018....

První zápas dlouho očekávané série Čtvrtfinále Generali Play-off 2018/2019, mezi hokejisty Mounfield HK a HC Komety Brno se odehrál v pondělní podvečer na ledě Východočeského týmu. A byli to domácí hokejisté, kteří začali opticky i střelecky aktivněji, proti nim však stála brněnská obrana a skvělý Čiliak. Hosté se rozjížděli relativně pomaleji, ale byli to oni, kteří šli do vedení. Jihomoravané využili přesilovou hru, když na trestné seděl Graňák. Puk se po trase Erat, Hruška dostal až před brankoviště, kde se skvělou kličkou prosadil Orsava - 0:1.

Brňané následně převzali otěže zápasu do svých rukou a do konce první třetiny to byl opět Orsava, který se díky tečované střele gólově prosadil - 0:2.

Druhá část hry se nesla v podobném duchu jako ta první. Hradečtí stále dobývali neprostupnou brněnskou hráz. Zato brněnská ofenzíva se do šanci prakticky nedostala. Vždyť svěřenci Libora Zábranského se ke střele na domácího gólmana Maxwella prakticky nedostali (dvě střely). Domácí se také dočkali zasloužené odměny v podobě gólu. Ve 37. minutě se po Cigelově nahození nejlépe zorientoval Pavlík a rázem se rýsovalo drama - 1:2.

Třetí třetina začala náporem hradeckých hokejistů. Ve velké šanci se ocitl Smoleňák, jenže jeho střelu vyrazili Čiliak. Dále se nedokázali prosadit ani Rákos a Chalupa. Co nedokázali domácí, dokázali šikovní hosté. Hosté dokázali využít přesilové hry, kdy skvělý Hruška našel přihrávkou z poza branky volného Orsavu a ten zaznamenal hattrick - 1:3.

O chvíli později mohlo být v táboře modrobílých ještě veseleji. Vondráček našel najetého Dočekala, který tvrdou pumelenicí orazítkoval břevno Maxwellovi svatyně. Maxwell následně na dvakrát vychytal i Muellera.

Pět minut před koncem dostali domácí k dispozici přesilovku, největší možnost dostat Hradec na kontakt měl Koukal, který trefil z dobré pozice tyč. Brňané závěr zápasu bojovali, dřeli, pracovali na maximum a nakonec dokráčeli k prvnímu bodu v sérii.

Statistiky

Branky a nahrávky: 37. R. Pavlík (Cingel, Linhart) – 13. Orsava (Hruška, M. Erat), 19. Orsava (Baranka, Hruška), 46. Orsava (Hruška). Rozhodčí: Šír, Kika – Bryška, Gebauer. Vyloučení: 3:4, navíc Gulaši 10. minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6588. Střely na branku: 42:16. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Hráči zápasu: Radek Smoleňák - Jakub Orsava. Stav série: 0:1.

Sestavy
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart (A), Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák (C), Štindl – Smoleňák, Rákos (A), M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Koukal.

HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Hruška, Orsava – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.

Ohlasy trenérů
Tomáš Martinec: Odehráli jsme dobré utkání, hráli jsme tak, jak jsme před touto sérii chtěli. Byli jsme aktivní, měli mnoho šancí, ale nedokázali jsme vstřelit více jak jeden gól. Nevyvarovali jsme vyloučení, které Kometa potrestala. Nic se neděje, máme hlavy nahoře v úterý pokračujeme.

Kamil Pokorný: Vstoupili jsme dobře do série a také do první třetiny, kdy se nám podařilo dvakrát skórovat. Ve druhé části nás trošku přibrzdila dvě vyloučení v řadě, Hradec koncem třetiny snížil. Ale koncentrovaností, maximálním nasazením a kvalitním výkonem brankáře Čiliaka jsme si došli pro první vítězství. Využili jsme dvě přesilovky, naopak přesilovky soupeře kluci výborně odbránili.

zdroj: HC Kometa Brno
zdroj foto: Roman Kantor