Čtvrtfinále Generali Play-off 2018/2019! Mountfiield HK - HC Kometa Brno 0:5 (Stav série 0:2)

19.03.2019....

Den po úvodním Čtvrtfinále Generali Play-off 2018/2019, se odehrál druhý zápas série mezi hokejisty Moutfield HK a HC Komety Brno. Úvodní sekvence utkání patřili podobně jako včera domácím hráčům. Do první větší šance se dostal po přihrávce Vincoura Pavlík, ale Čiliaka v brance brňanů nepřekonal. Jako první si také domácí zahráli přesilovku, kterou i díky skvělému hostujícímu brankáři nevyužili. Následně si v 6. minutě zahráli přesilovku hosté a ti naopak svou početní výhodu využili poměrně rychle. Hruška našel přihrávkou z poza branky mezi kruhy volného Orsavu a ten navázal na pondělní hattrick, když střelou mezi betony procedil Maxwella - 0:1. Domácí Hradec byl nadále aktivní a o něco málo později Kukumbergovu střelu musel vyrazit betonem Čiliak. Za nedlouho Dočekal doklepl do sítě Vondráčkovu přihrávku, ale pro údajné postavení Čermáka v brankovišti se stav skóre neměnil.

Vynikající hokej pokračoval i nadále. Velké emoce vládly na obou stranách "barikád". V poslední pětiminutovce se na trestnou lavici usadil domácí Rákos, což Kometa opět rychle trestala. Štencel vystřelil zápěstím z vrcholků kruhů a jeho pokus tečoval do sítě Hruška, který Play-off začal ve velkém stylu - 0:2. První třetina skončila tudíž naprosto stejně jako ta první v pondělí.

Úvodní možnost snížit měl v přesilovce po křižném pasu u levé tyčky operující Pavlík, Marek Čiliak se proti jeho střele z první ale bleskově přesunul. Na ledě se opět začalo přiostřovat a k vidění bylo množství vzájemných potyček. Další šanci snížit měl při hře 4 na 4 Rákos, bekhendem ale nenašel místo u tyčky. Další šance přišly až po polovině zápasu. Nejprve Radovan Pavlík v brejku dával žabičku svému jmenovci Filipovi, ten ale kotouč netrefil, a následně Cingel prudkou ranou z levého kruhu mířil jen do Čiliaka.

Domácí mohli na neproměněné šance žehrat, Kometa totiž náskok navýšila. Za čtyřicet sekund od poslední šance Hradce našel Zaťovič křižným pasem Muellera, který forhendem zvedl kotouč nad vyrážečkou Maxwella a mohl se radovat s brněnskými fanoušky – 0:3. Kometa převzala otěže třetiny a měla i další šance. Nejprve při svém úniku Köhler trefil horní tyč, následně domácí brankář ustál v přesilovce soupeře spršku střel. Největší šanci měla parta kolem kapitána Leoše Čermáka na konci periody, když si Němec vyměnil kotouč s Holíkem, ale ten nakonec před prázdnou brankou promáchl.

Úvodní minuty závěrečné třetiny zajímavé momenty nepřinesly. První možnost měli Brněnští při přečíslení, kdy Erat poslal kotouč Hruškovi, ten si jej stáhl, ale mířil nad branku. Na opačné straně prokličkoval od vlastní modré čáry obranou Brna Chalupa, dostal se až před Čiliaka, ale ten jeho ránu schoval v náručí. Za necelou půlminutu se po křídle prosmýkl Mueller, jehož první zakončení Maxwell vytěsnil, nicméně na dorážku ze vzduchu už nestačil – 0:4. Poté si ještě oba celky vyzkoušely početní převahu, o výsledku ale bylo již rozhodnuto. Na konci oslabení našel Mallet mezi kruhy Čermáka, ten ale brankáře Východočechů neprostřelil. V samém závěru navíc korunoval povedený výkon Komety svou ranou Vondráček, jenž vymetl levou šibenici a uzavřel skóre na 5:0 pro Brno. Marek Čiliak vychytal čisté konto, modrobílí zvládli oba duely na východě Čech.

Také druhý čtvrtfinálový duel na východě Čech vyšel Kometě znamenitě. Brankář Marek Čiliak nepustil za svá záda ani jednu střelu a vydatně trápil hradecké střelce. Při jasné výhře 5:0 se znovu gólově prosadil Jakub Orsava, jeho spoluhráč Peter Mueller se trefil dokonce dvakrát. Modrobílí tak vyhráli oba zápasy na ledě soupeře a vedou v sérii 2:0.

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Orsava (Hruška, M. Erat), 16. Hruška (Štencel, M. Erat), 34. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 50. Mueller (Z. Michálek), 59. Vondráček (Hruška, Orsava).
Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Pešek, Hynek.
Vyloučení: 9:9.