Čtvrtfinále Generali Play-off 2018/2019! HC Kometa Brno - Mountfiield HK 2:1 (Stav série 3:0)

Čtvrtfinále Generali Play-off 2018/2019! HC Kometa Brno -  Mountfiield HK 2:1 (Stav série 3:0)

22.03.2019....

Třetí čtvrtfinálové utkání nabídlo v DRFG areně taktickou a velice vyrovnanou bitvu. Do vedení se dostali na začátku druhé části domácí po trefě Muellera, Hradečtí ale zvládli srovnat krátce před polovinou utkání zásluhou Kukumberga. Rozhodující slovo si ale vzal opět Peter Mueller, který ve třetí části proměnil trestné střílení a Kometa ovládla i třetí duel čtvrtfinále!

Kometa se hned v první minutě pokusila překvapit svého soupeře, konkrétně centr první formace Petr Holík, jeho nebezpečná střela zpoza obránce ale minula prostor mezi třemi tyčemi. Po faulu Miškáře měli domácí možnost zahrát si přesilovou hru, prostřelit Pavelku, který chytal první utkání v sérii, se jim však nepodařilo. Největší příležitost první třetiny měl ve čtrnácté minutě Martin Erat. Brněnského útočníka našel mezi kruhy po rychlém průniku Jakub Orsava, Eratova střela se ale od Pavelky odrazila mimo tři tyče.

Do druhé části ale vlétla Kometa jako uragán. V pokračující přesilové hře vybídl Martin Zaťovič osamocenéhoPetera Muellera a americký snajpr vymetl horní roh Pavelkovy brány - 1:0. O chvíli později si vybrala Kometa porci štěstí, když se před Čiliakem zjevil Miškář, hostující útočník ale nastřelil pouze tyč. Krátce před polovinou utkání vyslal jedovatou střelu příklepem Hruška a kotouč se otřel o tyč hradecké brány. Ve 29. minutě bylo v Brně vyrovnáno. Roman Kukumberg se dostal na kotouč v útočném pásmu a po výpadu před bránu procedil kotouč do sítě - 1:1.

Po dvou a půl minutách třetí třetiny se ve stoprocentní příležitosti zjevil Orsava, který sám před bránou ještě vybídl do lepší pozice Martina Erata, Pavelka ale dokázal jeho střelu vyrazit. V padesáté minutě byl vyloučen Martin Zaťovič a domácí se museli bránit přesilové hře soupeře, obranná čtveřice se skvělým Čiliakem za zády ale odolala trvalejšímu tlaku Mountfieldu. V padesáté čtvrté minutě explodovala DRFG arena podruhé v utkání radostí. Martin Erat byl při samostatném úniku faulován a sudí nekompromisně nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Peter Mueller a střelou k tyči vrátil Kometě vedení - 2:1. Kometa musela v posledních minutách čelit obrovskému tlaku při hře hradeckých hokejistů bez gólmana, těžký test ale zvládla na výbornou a v sérii vede už 3:0 na zápasy.

Statistiky

Branky a nahrávky: 21. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 54. Mueller (TS) – 29. Kukumberg (Nedvídek) . Rozhodčí: Hodek, Pražák – Hynek, Špůr . Vyloučení: 4:4, navíc Štencel a Zámorský 10min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 20:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči utkání: Peter Mueller - Jaroslav Pavelka.

Seastavy
HC Kometa Brno: Čiliak – Baranka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Bartejs, Z. Michálek, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Orsava, Hruška, M. Erat – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – Mallet, Kusko, Köhler.

Mountfield HK: J. Pavelka – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Graňák (C), F. Pavlík, Štindl – M. Chalupa, Rákos (A), Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Nedvídek, Kukumberg, Vopelka.

zdroj: HC Kometa Brno
zdroj foto: Jiří Grulich